مرداد 02, 1398 11:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • انتقاد نماینده کنگره آمریکا از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ

"رشیده طالب" نماینده مسلمان کنگره آمریکا گفت: رئیس جمهوری این کشور قصد منحرف کردن اذهان عمومی را دارد تا بتواند قوانین مهاجرتی آمریکا را تغییر دهد.

به گزارش پارس تودی، "رشیده طالب" نماینده زن دموکرات و مسلمان کنگره از ایالت میشیگان دیروز (سه شنبه) گفت: در حالی که "دونالد ترامپ" حملات خود را بر ضد من و سه زن دموکرات دیگر کنگره افزایش داده، در پشت صحنه درصدد ایجاد تغییراتی در قوانین مهاجرتی آمریکاست.

طالب در ادامه همچنین از تلاش‌های ترامپ برای گنجاندن پرسش‌های مربوط به شهروندی آمریکا در سرشماری سال 2020 به شدت انتقاد کرد.

به گفته رشیده طالب، توهین نژادپرستانه ترامپ فراتر از چهار نماینده زن رنگین پوست کنگره و متوجه هر آمریکایی است که از عدالت حمایت می کند.

دونالد ترامپ روز یکشنبه 14 ژوئیه در توئیت هایی،  چهار زن رنگین پوست کنگره از جمله رشیده طالب را آماج حملات لفظی قرار داد و در اظهاراتی نژادپرستانه از آنان خواست تا آمریکا را ترک کنند و به کشورهایشان بازگردند.

"الکساندریا اوکازیو کورتز"، "ایلهان عمر"، "آیانا پرسلی" و "رشیده طالب" چهار زنی هستند که به علت انتقاد از سیاست های ترامپ با حمله لفظی رئیس جمهوری این کشور مواجه شدند. 

مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه 16 ژوئیه قطعنامه‌ای را در محکومیت اظهارات و توئیت‌های نژادپرستانه دونالد ترامپ ضد اعضای کنگره، تصویب کرد.

116/118

بیشتر بخوانید:

انتقاد سازمان ملل از رویکرد نژادپرستانه ترامپ/ تحلیل

واکنش ترامپ به تصویب قطعنامه کنگره علیه سخنان نژادپرستانه‌

کلیدواژه

کامنت