شهریور 20, 1398 16:40 Asia/Tehran [Updated: مهر 03, 1399 13:52 Asia/Tehran]
  • واشنگتن‌پست: دستاورد جان بولتون فقط هرج و مرج بود

پارس تودی- یک روزنامه آمریکایی در سرمقاله خود نوشت، "جان بولتون"، مشاور مستعفی امنیت ملی کاخ سفید هیچ دستاورد مهمی جز هرج و مرج نداشت.

به گزارش پارس تودی؛ روزنامه آمریکایی "واشنگتن‌پست" در سرمقاله روز چهارشنبه خود، ضمن تأکید بر اینکه مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیش از این باید برکنار می‌شد، میراث جان بولتون را هرج و مرج و اختلال در عملکرد توصیف کرد.

واشنگتن‌پست در تحلیل این رخداد نوشت که کناره‌گیری جان بولتون از سمت خود یک اقدام منطقی بود که حتی موعد آن نیز به سر رسیده بود.

این روزنامه آمریکایی سپس به موضع جنگ‌طلبانه بولتون اشاره کرد و نوشت که وی طرفدار اقدام نظامی علیه دشمنان و رقبای آمریکا و مخالف مذاکره با کره شمالی و ایران بود.

واشنگتن‌پست در ادامه، در خصوص کناره‌گیری بولتون از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید نتیجه‌گیری کرد که چهارمین مشاور امنیت ملی ترامپ، در صورتی که بتواند کسی را برای این سمت پیدا کند، مجبور است، بسیار منعطف تر از بولتون باشد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در یک پیام توییتری اعلام کرد که بولتون را اخراج کرده است و گفت که دیگر در کاخ سفید به او نیازی ندارد.116/118

بیشتر بخوانید:

گزارش: برکناری بولتون، شکست سیاست‌های جنگ طلبانه ترامپ

واکنش‌ها به برکناری غافلگیرکننده «جان بولتون» در کاخ سفید

 

کلیدواژه

کامنت