شهریور 24, 1398 05:40 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • ترامپ در تماس تلفنی با بن‌سلمان: آماده دفاع از عربستان هستیم

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا شنبه شب در گفت‌ وگوی تلفنی با "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی اعلام کرد واشنگتن آماده دفاع از امنیت عربستان است.

به گزارش پارس تودی، ترامپ در این گفت و گوی تلفنی با اشاره به عملیات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه تاسیسات شرکت ملی نفت عربستان "آرامکو" اظهار داشت این حمله تأثیر منفی بر اقتصاد آمریکا و جهان خواهد گذاشت.

رئیس‌ جمهور آمریکا پیشتر سران سعودی را گاوهای شیرده توصیف و در یک سخنرانی انتخاباتی تاکید کرده بود «نظام پادشاهی عربستان بدون حمایت‌های آمریکا ظرف دو هفته فرومی‌پاشد».

یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن روز شنبه در پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی در یمن، با 10 فروند پهپاد بومی، پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته شرکت ملی نفت عربستان "آرامکو"  را هدف قرار داد.

پس از این عملیات، "یحیی السریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن  در بیانیه ای تصریح کرد، عملیات مذکور در چارچوب حق طبیعی و مشروع یمنی ها در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفته است.

عربستان با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور  کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.117

بیشتر بخوانید:

آتش انصارالله در آرامکو؛ عربستان به دنبال راه نجات از باتلاق یمن/ تحلیل

یحیی سریع: ارتش یمن با 10 پهپاد، شرکت نفتی آرامکو را هدف قرار داد

حمله پهپادی ارتش یمن به شرکت نفتی آرامکو در شرق عربستان+ ویدئو

 

کلیدواژه