شهریور 28, 1398 08:08 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • هشدار

سناتور آمریکایی، به وزیر خارجه آمریکا هشدار داد که مردم این کشور نباید درگیر اقدامات جنگ طلبانه کاخ سفید در غرب آسیا شوند.

به گزارش پارس تودی، "برنی سندرز" سناتور مستقل آمریکایی و یکی از نامزدهای دور مقدماتی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا خطاب به "مایک پمپئو" وزیر امور خارجه این کشور گفت: حمله به تأسیسات نفتی عربستان حمله به آمریکا نیست، اگر خواهان جنگ هستید این مسئله را در کنگره مطرح کنید.

سندرز خطاب به پمئو تاکید کرد، که مأموریت وزیر امورخارجه آمریکا  استفاده از دیپلماسی برای حل و فصل درگیری است نه تحریک به جنگ و هرگز به وی  اجازه این کار داده نخواهد شد.

"مایک پمپئو"، چهارشنبه شب دوباره بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی در جده ( عربستان ) با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه ایران، مدعی شد حمله به تاسیسات عربستان نه از یمن بلکه از ایران بوده است.

وزیر امور خارجه آمریکا، پیشتر  نیز با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه ایران مدعی شده بود تهران پشت عملیات پهپادی یمنی ها علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی بوده است.

این ادعاها و اتهام‌زنی‌های بی اساس درحالی است که نیرو‌های مردمی یمن، مسئولیت حمله به تأسیسات نفتی عربستان را برعهده گرفتند.118

بیشتر بخوانید:

ذوق زدگی نتانیاهو از تصمیم ترامپ برای افزایش تحریم های ایران

نمایش تبلیغاتی سعودی‌ها برای اتهام‌زنی به ایران

 

کلیدواژه

کامنت