آذر 01, 1398 09:40 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • کودکان آمریکایی قربانی خشونت های خانوادگی

نتایج یک تحقیق در آمریکا نشان می دهد از هر چهار کودک و نوجوان که در یک دهه گذشته در تیراندازی های جمعی در این کشور کشته شده اند، سه نفر قربانی خشونت های خانوادگی شده‌اند.

به گزارش پارس تودی، بر اساس این تحقیق که روز پنحشنبه توسط گروه کنترل سلاح موسوم به "اوری تاون" Everytown منتشر شد، دو سوم تیراندازی های جمعی در آمریکا طی ده‌سال گذشته داخل خانه ها روی داده و بیشتر قربانیان آنها کودکان یا نوجوانان بوده اند.

"سارا برد شارپس" Sarah Burd-Sharps، مدیر تحقیقات "اوری تاون" اعلام کرد، این گروه امیدوار است این گزارش به مردم برای درک بیشتر واقعیت های آماری تیراندازی های جمعی کمک کند.

سالانه هزاران نفر بر اثر تیراندازی در مناطق مختلف آمریکا کشته و یا زخمی می‌شوند. بر اساس گزارش‌های رسمی، حدود 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌شود.

با وجود درخواست گروه‌های حامی و مدافع حقوق شهروندی در آمریکا، به علت قدرت لابی اسلحه، تاکنون هیچ یک از دولت‌های آمریکا موفق به وضع قوانینی درخصوص محدودیت فروش سلاح در این کشور نشده‌اند.

رئیس جمهور کنونی آمریکا اما یکی از حامیان اصلی اسلحه‌داران آمریکایی است.

ترامپ در آغاز دوران ریاست جمهوری اش خطاب به دارندگان اسلحه در آمریکا گفته بود، 8 سال تعرض به حقوق اسلحه‌داران آمریکایی به پایان رسیده است و حالا آن‌ها یک حامی واقعی در کاخ سفید دارند.

بیشتر بخوانید:

افزایش شمار تلفات تیراندازی تگزاس به 22 نفر

ابراز همدردی ایران با خانواده قربانیان تیراندازی مرگبار در 2 ایالت آمریکا

تصویب قانون جدید حمل سلاح در اماکن عمومی تگزاس

 

کلیدواژه

کامنت