آذر 20, 1398 07:08 Asia/Tehran [Updated: آذر 20, 1398 07:20 Asia/Tehran]
  • برایان هوک: آمریکا به اعمال فشار حداکثری بر ایران ادامه می‌دهد

رئیس "گروه اقدام ایران" در وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه تاکید کرد، کارزار تحریم و فشار حداکثری واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه می یابد.

به گزارش پارس تودی، "برایان هوک" Brian Hook هم راستا با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور و "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا، بدون ارائه هیچ گونه سند و مدرکی ایران را به انجام اقدامات مخرب در منطقه و مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان معرفی کرد و اظهار داشت، آمریکا به سیاست اعمال بیشترین فشار بر ایران تا تغییر رفتار تهران ادامه خواهد داد.

"هوک" تاکید کرد هدف اصلی واشنگتن از اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران وادار کردن تهران به حضور پای میز مذاکره است.

اتهام زنی "برایان هوک" علیه ایران در حالی است که بازرسان سازمان ملل متحد روز سه شنبه پس از بازگشت از عربستان در گزارشی اعلام کردند، هیچ دلیل و شواهد قانع کننده ای مبنی بر اینکه ایران عامل حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی بوده است بدست نیاورده اند.

یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن شنبه 14 سپتامبر در پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی در یمن، با 10 فروند پهپاد بومی،  پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" وابسته شرکت ملی نفت عربستان "آرامکو"  را هدف قرار داد.

پس از این عملیات سعودی ها ومتحدانشان اما با تکرار ادعا‌های بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شدند تهران در عملیات پهپادی یمنی ها علیه تاسیسات نفتی عربستان نقش داشته است.

آمریکا بعد از خروج غیرقانونی از برجام (8 می 2018) کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار علیه ایران به راه انداخته است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.

117/118

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل: هیچ سندی مبنی بر نقش داشتن ایران در حملات "آرامکو" وجود ندارد

برایان هوک: هدف از اعمال فشار به ایران وادار کردن تهران به مذاکره است

کلیدواژه

کامنت