آذر 26, 1398 22:55 Asia/Tehran [Updated: آذر 27, 1398 06:17 Asia/Tehran]
  • مخالفت کنگره آمریکا با بودجه 175 میلیون دلاری ترامپ برای

کنگره آمریکا با اختصاص بودجه 175 میلیون دلاری برای پیشبرد اهداف "معامله قرن"، مخالفت کرد.

به گزارش پارس تودی، روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" امروز (سه شنبه) اعلام کرد، نمایندگان کنگره آمریکا روز دوشنبه با درخواست "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور در زمینه بودجه ویژه 175 میلیون دلاری برای حمایت از معامله قرن مخالفت کرده‌اند. 

روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" خاطرنشان کرد، «این تصمیم یک توافق دو حزبی در زمینه بودجه نظامی پیشنهادی ترامپ برای سال 2020 بود.

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است؛ این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، بحرین و امارات تهیه شده است.

بر اساس طرح آمریکایی "معامله قرن"، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

در چارچوب طرح "معامله قرن"، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا ششم دسامبر2017 شهر اشغالی‌ قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد و از تصمیم خود برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس خبر داد. دولت آمریکا  دوشنبه 14 می 2018 این تصمیم را عملی کرد.

قدس از سال 1967 در اشغال رژیم صهیونیستی است.117

بیشتر بخوانید:

لوح: جنایت معامله قرن

اذعان کوشنر به شکست کنفرانس منامه؛ ناکامی مرحله اول طرح معامله قرن/ تحلیل

حماس: معامله قرن هرگز اجرایی نخواهد شد

 

کلیدواژه