دی 06, 1398 23:53 Asia/Tehran [Updated: دی 07, 1398 06:41 Asia/Tehran]
  • آمریکا پیمان‌کاران خط لوله

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه به شرکت‌ها و پیمانکاران فعال در پروژه خط لوله گاز "نورد استریم 2" هشدار داد در صورتی که فورا فعالیت خود در این پروژه را متوقف نکنند هدف تحریم قرار خواهند گرفت.

به گزارش پارس تودی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، در صورتی که پیمان‌کاران این پروژه عملیاتشان را تا 20 ژانویه سال 2020 متوقف نکنند، هدف تحریم‌های واشنگتن قرار خواهند گرفت.

در حالی که پروژه "نورد استریم 2" با هدف افزایش صادرات گاز به اروپا توسط روسیه و کنسرسیومی اروپایی در دست اجراست؛ آمریکا در تلاش است با سنگ اندازی در روند اجرایی آن، این پروژه را متوقف کند.

در این راستا  "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته بودجه دفاعی سال 2020 کشورش را امضا کرد که در آن تحریم هایی علیه شرکت هایی که در این طرح مشارکت کنند در نظر گرفته شده است.

این تحریم ها با واکنش تند مقامات اروپایی و مشارکت کنندگان در این پروژه روبرو شده است.

"دیمیتری پسکوف" سخنگوی کاخ کرملین اخیرا اعلام کرد، تحریم های آمریکا علیه خط لوله گاز "نورد استریم 2" نقض قوانین بین المللی و نمونه ای از رقابت نابرابر است.

"اولاف شولز" وزیر دارایی آلمان نیز گفت: تحریم های آمریکا علیه شرکت های فعال در طرح خط لوله "نورد استریم 2" مداخله در امور داخلی اروپا و آلمان است.

طرح خط لوله گازی نورد استریم 2 در دو مسیر با قابلیت انتقال 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال، از طریق دریای بالتیک بین روسیه و آلمان در حال ساخت است.

شرکت روسی گازپروم سا خت این خط لوله را بر عهده دارد. این شرکت با شرکت های اروپایی آنژی Engie، او ام ویOMV، شل Shell ، یونیپر و وینترشال Wintershall همکاری می کند.117

بیشتر بخوانید:

پوتین: روسیه آماده تکمیل پروژه "نورد استریم 2" است

سفیر آمریکا در آلمان: تحریم خط لوله گاز "نورد استریم 2" به نفع اروپاست

مخالفت اروپا با تحریم آمریکا علیه پروژه "نورد استریم 2"/ تحلیل

 

کامنت