بهمن 04, 1398 11:17 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1398 11:30 Asia/Tehran]
  • خودداری وزیر دفاع آمریکا از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران

وزیر دفاع آمریکا، از پاسخ درباره آمار تلفات انتقام موشکی ایران خودداری کرد.

به گزارش پارس تودی، «باربارا استار» خبرنگار شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در صفحه توئیتر خود نوشت که «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا با طفره رفتن از ارایه پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آمار سربازان زخمی در حمله موشکی ایران به پایگاه «عین‌الاسد» گفت: از این ارقام خبر ندارد اما می‌تواند اطلاعاتش را بدست بیاورد و اینها مسائلی هستند که درباره آنها گزارش نمی‌دهیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا،  که دولتش به پنهان‌کاری در خصوص تلفات انتقام موشکی ایران رو‌به‌رو شده روز سه‌شنبه مدعی شد که جراحت‌های سربازان پایگاه عین‌الاسد جدی نبوده و برخی از این افراد فقط به «سردرد» مبتلا شده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،  18دی در پاسخ به جنایت  ارتش آمریکا در ترور سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و همراهانش در فرودگاه بغداد، پایگاه نظامیان امریکایی "عین الاسد" در استان الانبار و دیگر محل استقرار آنان در اربیل عراق را با 13 موشک هدف قرار داد.

گزارش ها حاکی است شمار زیادی از نظامیان آمریکایی براثر این حمله انتقامی ایران به هلاکت رسیدند و یا زخمی شدند؛ به گونه ای که امکانات پزشکی پاسخگوی آنها نبود و زخمی ها به وسیله بالگردها به بیمارستان آمریکا در بغداد انتقال یافتند.118

بیشتر بخوانید:

تلاش ناکام آمریکا برای کتمان تلفات حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد/تحلیل

پذیرش تلفات از نوع آمریکایی؛ واشنگتن اندک‌اندک تلفات عین‌الاسد را می‌پذیرد

 رسانه آمریکایی: مجروحان «عین الاسد» به آلمان و کویت منتقل شده اند

 

کلیدواژه

کامنت