فروردین 19, 1399 21:55 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • بحران در آمریکا؛ تلفات کرونا به بیش از 12000 نفر رسید

شمار تلفات ویروس کرونا در آمریکا با جهشی دیگر از مرز 12000 نفر گذشت.

به گزارش پارس تودی، رسانه های آمریکایی سه شنبه شب اعلام کردند، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 385 هزار و 838 نفر رسیده است که از این تعداد 12 هزار و 227 نفر جان خود را از دست داده اند.

آمریکا هم اکنون در صدر کشورهای مبتلا به ویروس کرونا قرار داد. این کشور از لحظ تلفات ویروس کرونا نیز پس از ایتالیا  و اسپانیا در رتبه سوم قرار دارد.

دولت آمریکا که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورده، هم اکنون به دلیل تعداد زیاد افراد بیمار، با کمبود کیت‌های تشخیصی و تجهیزات پزشکی مواجه شده است.

سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه 24 مارس اعلام کرد، آمریکا در آینده نزدیک احتمالا به کانون سرایت ویروس کرونا تبدیل خواهد شد.

هم اکنون هر 50 ایالت این کشور درگیر ویروس کرونا هستند.

انجمن بیمارستان‌های آمریکا یکشنبه 8 مارس در گزارشی اعلام کرد، احتمالا 96 میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا خواهند شد که از این تعداد 480 هزار نفر جان خود را از دست خواهند داد.

نگرانی‌ها در آمریکا درباره عملکرد دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور در قبال شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و حتی  چندین ایالت این کشور به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند.

پایگاه آمریکایی "تروث‌اوت" نیز اخیرا با اشاره به اینکه 28 میلیون نفر در آمریکا فاقد خدمات بیمه هستند شیوع ویروس کرونا در این کشور را فاجعه‌بار دانست.

117

کامنت