خرداد 19, 1399 12:27 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

امریکا- ایران پرس: در ادامه اعتراضات سراسری به قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی، یک مرد با خودرویی به سمت جمعیت معترضان در «سیاتل» حمله و با اسلحه یک نفر را زخمی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شهرهای مختلف آمریکا این روزها صحنه تظاهرات مردم معترض به رفتار نژادپرستانه پلیس این کشور است. 

این اعتراض ها که به بسیاری از شهرهای اروپایی نیز کشیده است، پس از آن آغاز شد که افسر سفیدپوست پلیس آمریکا 25 مه جورج فلوید شهروند سیاه‌پوست آمریکایی را در شهر مینیاپولیس ایالت "مینه‌سوتا" به طور فجیعی به قتل رساند.

«لیزا بِندر» رئیس شورای شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به شبکه خبری سی‌ان ان گفته که این شورا اصلاحات ساختاری و طراحی مجدد ساختار پلیس را خواستار شده است.

بِندرافزود: شورای شهر مینیاپولیس متعهد به انحلال پلیس و بازسازی جامعه خود با مدل جدید برای تامین امنیت عمومی است تا جامعه را امن نگه دارد.

شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز به تازگی با استناد به اطلاعاتی که از پلیس شهر مینیاپولیس به دست آورد، گزارش داد: نیروهای پلیس سابقه بی هوش کردن افراد را داشته و از پنج سال گذشته، 44 بار افراد مختلف را با فشار بر گردن آنها بی هوش کرده اند. 

بیشتر بخوانید:

انتشار تصاویر فجیعی از درگیری‌ها در شهرهای مختلف امریکا

دامنه تظاهرات ضدنژادپرستی به هالیوود کشیده شد

کلیدواژه

کامنت