تیر 18, 1399 10:00 Asia/Tehran [Updated: تیر 18, 1399 10:07 Asia/Tehran]
  • پلوسی: ترامپ جان میلیون‌ها انسان را به خطر انداخت

رئیس‌ مجلس نمایندگان امریکا در واکنش به خروج امریکا از سازمان بهداشت جهانی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در توییتی نوشت:  "در حالی که سازمان جهانی بهداشت تلاش جهان را برای مقابله با کووید۱۹ هماهنگ می‌کند، تصمیم ترامپ برای خروج رسمی آمریکا از این سازمان، واقعا اقدامی غیرمنطقی است."

به گزارش چهارشنبه خبرگزاری ایران پرس، نانسی پلوسی نوشت: "جان میلیون‌ها نفر در خطر است اما رئیس‌جمهور دارد تلاش بین‌المللی برای غلبه بر شیوع این ویروس را ناکام می‌گذارد."

آمریکا رسما از سازمان جهانی بهداشت خارج شد

"باب منندز" Bob Menendez عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا روز سه‌شنبه از خروج رسمی این کشور از سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

"منندز" در توییتر اعلام کرد، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا طی یادداشتی به کنگره، اعلام کرده است آمریکا به طور رسمی از سازمان جهانی بهداشت خارج شده است.

"باب منندز" در ادامه با انتقاد از این اقدام دولت ترامپ تصریح کرد، خروج آمریکا از سازمان جهانی بهداشت از جان آمریکایی ها محافظت نمی‌کند، بلکه آن ها را بیشتر به خطر می‌اندازد.

دونالد ترامپ در اواخر ماه مه اعلام کرده بود، ارتباط کشورش با سازمان بهداشت جهانی را قطع خواهد کرد.

ترامپ که به شدت در آمریکا بابت نحوه مدیریتش در خصوص شیوع ویروس کرونا مورد انتقاد قرار گرفته از چند هفته پیش سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین و تلاش برای پنهان کردن اطلاعات اولیه در خصوص شیوع ویروس کرونا متهم کرده است.

رئیس جمهور آمریکا، 14 آوریل نیز با بیان این ادعا که ویروس کرونا می‌توانسته از همان آغاز مهار شود کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان بین‌المللی را قطع کرد.

اتهام زنی آمریکا علیه سازمان جهانی بهداشت با موج گسترده‌ای از محکومیت‌ ها در جهان مواجه شده و اکثر کشورها از آن انتقاد کرده‌اند. 

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

 

کلیدواژه

کامنت