شهریور 30, 1399 16:06 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 16:13 Asia/Tehran]
  • مخالفت مردم آمریکا با انتصاب قاضی جدید دیوان عالی از سوی ترامپ

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد اکثر آمریکایی ها مخالف انتصاب قاضی دیوان عالی آمریکا از سوی "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری این کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس نتایج  نظرسنجی موسسه یوگاو که روز شنبه منتشر شد، بیش از نیمی از مردم آمریکا با تصمیم ترامپ برای معرفی جانشین، راث بیدر کینزبرگ قاضی مرحوم دیوان عالی مخالف هستند.

با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و احتمال به بن بست رسیدن نتیجه این انتخابات، ترکیب قضات دیوان عالی آمریکا به عنوان تصمیم گیر نهایی درخصوص نتیجه انتخابات از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

با مرگ «روث بیدر گینزبرگ» یکی از 9 قاضی دیوان عالی آمریکا در شش هفته باقی مانده تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، خالی شدن این کرسی در بالاترین سطح قضایی در آمریکا، دموکرات ها را نسبت به بهره برداری جمهوریخواهان و دونالد ترامپ از این مساله به شدت نگران کرده است.

با توجه به اینکه ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود دو قاضی محافظه‌کار بر مسند این کرسی معرفی و منصوب کرده است، با معرفی نفر سوم کنترل محافظه‌کاران بر بالاترین مرجع قضایی در آمریکا قوی‌تر می‌شود.

دموکرات ها، خواستار به تعویق افتادن معرفی عضو جدید دیوان عالی آمریکا تاپایان انتخابات ریاست جمهوری هستند.

کلیدواژه

کامنت