آبان 02, 1399 08:31 Asia/Tehran [Updated: آبان 04, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • آخرین مناظره ترامپ و بایدن؛ اتهام متقابل و بدون ارائه هیچ برنامه

دومین و آخرین مناظره انتخاباتی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در شرایطی برگزار شد که حدود یک سوم رای دهندگان آمریکایی پیش از برگزاری مناظره، رأی خود را داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مناظره نهایی دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها پنجشنبه شب به وقت محلی در دانشگاه "بلمونت"، در شهر "نشویل" Nashville، ایالت "تنسی" آمریکا برگزار شد. 

از آنجا که ترامپ و بایدن در مناظره نخست به قوانین اهمیتی نداده و مدام حرف یکدیگر را قطع کردند، کمیسیون مناظره‌های انتخاباتی آمریکا تصمیم گرفت در این مناظره در 2 دقیقه‌ای که متعلق به هریک از نامزدها بود، میکروفون نامزد دیگر را قطع کند.

دونالد ترامپ به عنوان آغازگر مناظره بار دیگر با اتهام‌زنی به چین، ویروس کرونا را «ویروس چینی» نامید و مدعی شد، آمریکا در زمینه مقابله با این ویروس به مراتب از کشورهای دیگر بهتر عمل کرده است.

ترامپ با حمله به بایدن ادعا کرد، بسیاری از سران کشورها به دلیل اقداماتی که در آمریکا انجام شده، به وی تبریک گفته‌اند.

جو بایدن به مرگ بیش از 220 هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: «کسی که مقصر این همه مرگ است نباید رئیس‌جمهور آمریکا باقی بماند.»

جو بایدن در پاسخ به سئوال مجری مناظره درباره دخالت روسیه، چین و ایران در انتخابات آمریکا گفت:« هر کشوری در انتخابات آمریکا دخالت کند، بهای سنگینی خواهد پرداخت.»

بایدن افزود قدرت‌های خارجی مانند روسیه دوست ندارند او در انتخابات پیروز شود چون می‌دانند که وی با آنها برخورد سخت‌گیرانه‌ای خواهد داشت. 

ترامپ هم در پاسخ به این سوال با ادعای اینکه ایران و روسیه دوست ندارند او در انتخابات پیروز شود گفت: «هیچ‌کس با روسیه سخت‌گیرتر از وی نبوده است.»

دونالد ترامپ با حمله به بایدن گفت او 3.5 میلیون دلار از شهردار مسکو پول دریافت کرده است.

نژادپرستی یکی دیگر از محورهای مناظره دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.

بایدن در این بخش با اشاره به نگرانی شهروندان سیاه‌پوست آمریکایی نسبت به خشونت‌های اعمال شده علیه آن‌ها گفت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حضور پیدا کرده  تا به سیاست‌های وحشتناک ترامپ پایان دهد. 

ترامپ هم با اتهام زنی به بایدن گفت: او به جامعه سیاه‌پوستان آمریکا صدمه زده است.

دونالد ترامپ همچنین بدون توجه به خشونت‌هایی که در ماه‌های اخیر علیه سیاسه‌پوستان انجام شد و چند شهروند سیاه‌پوست آمریکا توسط افسران سفیدپوست کشته شدند، ادعا کرد هیچکس به اندازه وی برای سیاه پوستان کار نکرده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر 2020 برگزار خواهد شد.

نتایج اکثر نظرسنجی‌ها در ماه‌ های اخیر در آمریکا، از پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ حکایت دارد.

تاکنون حدود 50 میلیون آمریکایی رای زودهنگام خود را به صندوق‌های آراء انداخته‌اند. //114

بیشتر بخوانید: 

فشار کاخ سفید برای برگزاری مناظره لغو شده میان ترامپ و بایدن

مناظره معاونان و تاثیرات انتخاباتی آن در امریکا

مناظره معاونان ترامپ و بایدن از پشت طلق های شیشه ای

اولین مناظره؛ جنگ لفظی ترامپ و بایدن

 

کلیدواژه

کامنت