آبان 09, 1399 21:27 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 21:53 Asia/Tehran]
  • رأی دادگاه ایالت مینه‌سوتا  به نفع ترامپ

دادگاه فدرال ایالت "مینه‌سوتا"، برنامه این ایالت تحت کنترل دموکرات‌ها برای دریافت آرای پستی پس از روز انتخابات را غیرقانونی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دادگاه فدرال ایالت "مینه‌سوتا" روز جمعه اعلام کرد، شمارش آرایی که پس از روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دریافت شده باشند، غیرقانونی است.

مقام‌های ایالت  "مینه‌سوتا" در تلاش بودند آرای پستی را که با تاخیر و پس از روز برگزاری انتخابات دریافت می‌شود را نیز شمارش کنند اما این دادگاه اعلام کرد که این اقدام خلاف قوانین انتخاباتی این ایالت است و آرایی که پس از ساعت 20 شب روز سوم نوامبر ( به وقت محلی ) دریافت می‌شود، نباید به حساب بیاید.

امی کلوبچار  Amy Klobuchar  سناتور دموکرات ایالت مینه‌سوتا در واکنش به این رأی گفت: «در میانه همه‌گیری ویروس کرونا، حزب جمهوری‌خواه هرکاری می‌کند تا رأی دادن را برای مردم آمریکا سخت‌تر کند».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همواره مخالفت خود را با رای‌گیری پستی اعلام کرده و مدعی شده است، در این نوع رای‌گیری امکان تقلب گسترده وجود دارد.

دیوان عالی آمریکا، پیشتر با درخواست دونالد ترامپ برای جلوگیری از دریافت و شمارش آرای پستی بعد از روز انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر در ایالت کارولینای شمالی  مخالفت کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سوم نوامبر برگزار خواهد شد.

نتایج اکثر نظرسنجی‌ ها در ماه‌ های اخیر در آمریکا، از پیشتازی "جو بایدن" رقیب دموکرات رئیس جمهوری آمریکا نسبت به ترامپ حکایت دارد./115

بیشتر بخوانید:

افزایش آمار ابتلا به کرونا در شهرهای برگزاری تجمع انتخاباتی ترامپ

 

 

کلیدواژه

کامنت