آبان 10, 1399 20:19 Asia/Tehran [Updated: آبان 10, 1399 22:09 Asia/Tehran]
  • چامسکی: ترامپ تهدیدی برای بشریت است

نظریه‌ پرداز برجسته آمریکایی، "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا را تهدیدی برای بشریت برشمرد.

" به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نوام چامسکی Noam Chomsky در مصاحبه با روزنامه ایندیپندنت، ترامپ را از "آدولف هیتلر"، دیکتاتور آلمان نازی بدتر دانست و گفت:  اقدامات رئیس جمهوری آمریکا در زمینه زیست محیطی زمینه ساز نابودی تمدن بشری است.

"چامسکی" خاطرنشان کرد، چنانچه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا پیروز شود، می تواند کره زمین را به سمت فجایع زیست محیطی بسیار بیشتری ببرد

"نوام چامسکی" به خروج آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس اشاره کرد و افزود، ترامپ و حزب جمهوری خواه تنها گروه سیاسی محافظه کار بزرگ جهان هستند که وجود تغییرات آب و هوایی را انکار می‌کنند.

آمریکا با دستور ترامپ چهارم اوت2017 از توافقنامه تغییرات آب و هوایی پاریس به طور رسمی خارج شد.

معاهده پاریس با موضوع تغییرات جوی و تدابیر لازم برای جلوگیری از عواقب فاجعه آمیز آن، توافقنامه‌ای است که در پی مذاکرات طولانی به ابتکار سازمان ملل متحد در دوازدهم دسامبر سال 2015 به امضای 195 کشور جهان رسید و در سال 2016 به مرحله اجرا در آمد.

"دونالد ترامپ" همواره ضمن انکار همه تهدیدهای ناشی از تغییرات جوی و اثرات فاجعه بار آن، بیرون آمدن آمریکا از معاهده پاریس را به عنوان یکی از اقدامات فوری خود با هدف لغو و در هم ریختن همه مقررات "باراک اوباما" رئیس جمهوری پیشین آمریکا اعلام کرده است./115

کلیدواژه

کامنت