دی 24, 1399 22:04 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1399 22:10 Asia/Tehran]
  • بی‌‌اعتمادی کادر درمانی آمریکا‌ به

همزمان با افزایش انتقادها از مقامات آمریکایی به دلیل کندی اقدامات علیه ویروس کرونا، بسیاری از پرسنل مراکز درمانی این کشور به سبب بی اعتمادی، از تزریق هر یک از واکسن‌های معرفی شده برای کرونا، امتناع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه آمریکایی "بیزنس اینسایدر" Business Insider روز چهارشنبه اعلام کرد، شمار زیادی از کادر درمانی آمریکا به سبب بی اعتمادی، از تزریق هر یک از واکسن های معرفی شده برای کرونا، خودداری می کنند.

بر اساس اعلام  "بیزنس اینسایدر"  در برخی از مراکز درمانی  آمریکا  حدود 80 درصد کارکنان، مایل به دریافت واکسن کرونا نیستند.

در همین حال سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، به رغم ادامه واکسیناسیون ضد ویروس کرونا در کشور‌های مختلف جهان، ایمنی جمعی علیه این ویروس امسال تحقق نخواهد یافت.

آمریکا هم اکنون در صدر کشور‌های جهان هم از نظر میزان شمار مبتلایان به ویروس کرونا و هم از نظر میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس قرار دارد.

دولت آمریکا که بسیار دیرتر از کشورهای دیگر به انجام آزمایش‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا روی آورده، در حال حاضر به دلیل شمار زیاد افراد بیمار، با کمبود شدید تجهیزات پزشکی مواجه شده است.

دولت آمریکا و مشخصا "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور به دلیل بی مسئولیتی در قبال گسترش ویروس کرونا در آمریکا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌ است.

120

کلیدواژه