بهمن 02, 1399 05:27 Asia/Tehran [Updated: بهمن 03, 1399 19:35 Asia/Tehran]
  • صدور نخستین فرمان های اجرایی بایدن: لغو منع مهاجرت از کشورهای مسلمان

رئیس جمهوری آمریکا در نخستین اقدام پس از ورود به کاخ سفید، برخی از دستورهای اجرایی دونالد ترامپ از جمله منع مهاجرت از کشورهای مسلمان را لغو و فرمان های اجرایی خود را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که از ظهر چهارشنبه به طور رسمی رئیس جمهوری آمریکا شده است، در نخستین روز فعالیت، در فرمانی ممنوعیت ورود اتباع برخی از کشورهای مسلمان به آمریکا را لغو  کرد.

به موجب فرمان اجرایی ترامپ که در بدو ورود به کاخ سفید امضا شده بود ورود از ایران، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن منع شده بود.

وی همچنین با صدور فرمانی آمریکا را دوباره به پیمان آب و هوایی پاریس ملحق ساخت.

بایدن در فرمان دیگری از وزارت آموزش خواست تا وقفه جاری در بازپرداخت وام‌های دانشجویی و بهره آن را برای میلیون‌ها آمریکایی‌ که وام دانشجویی فدرال دریافت کرده‌اند، تمدید کند.

بایدن همچنین برنامه ۱۰۰ روز با ماسک را آغاز کرد و پوشیدن ماسک در اماکن و مناطق متعلق به دولت فدرال و حین سفرهای بین ایالتی را الزامی کرد.

وی در نخستین روز کاری محدودیت‌های سراسری اخراج مستاجران و ضبط املاک را برای بیش از ۲۵ میلیون آمریکایی تمدید کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به سوالی درباره محتوای نامه دونالد ترامپ هم گفت یک نامه سخاوتمندانه بود اما چون خصوصی است تا زمانی که با او صحبت نکنم، محتوای آن را منتشر نخواهم کرد.// 114

بیشتر بخوانید:

اولین پیام توییتری بایدن در مقام رئیس جمهور آمریکا

پرزیدنت بایدن در نخستین سخنرانی خود چه گفت؟

لحظه ادای سوگند جو بایدن چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا

کلیدواژه