بهمن 08, 1399 21:53 Asia/Tehran [Updated: بهمن 08, 1399 22:05 Asia/Tehran]
  • وزیر خارجه جدید آمریکا: آمریکا با متحدانش در پی توافق گسترده با ایران است

وزیر خارجه جدید آمریکا گفت طبق گفته رئیس‌ جمهوری این کشور، اگر ایران به تمام تعهداتش در قبال برجام پایبند باشد، آمریکا نیز به این توافق هسته ای بر می گردد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا که روز سه شنبه مجلس سنای آمریکا صلاحیت او را تایید کرد، عصر امروز چهارشنبه در سخنانی گفت متعهد می‌شود که دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکایی در خارج را ناامید نکند. 

وزیر امور خارجه آمریکا افزود باید با همپیمانان خود برای مقابله با تهدیدهای دشمنان و چالش‌های امنیتی و بهداشتی همکاری کنیم.

بلینکن در نشست روز گذشته مجلس سنا نیز در خصوص برجام گفت در صورت پایبندی ایران به تمام تعهداتش در قبال برجام، آمریکا از بازگشت به برجام به عنوان سکویی به همراه متحدان خود برای دستیابی به یک توافق طولانی‌تر و رسیدگی به مسائل دیگر از جمله مسئله موشکی ایران استفاده خواهد کرد. 

دولت سابق آمریکا بعد از اینکه 8 مه 2018 به طور غیرقانونی از برجام خارج شد، سیاست فشار حداکثری را علیه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفت.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به «توافقی بهتر» -به زعم او- مجاب خواهد کرد، اما جمهوری اسلامی ایران با در پیش گرفتن مقاومت حداکثری، هر گونه مذاکره با دولت سابق آمریکا را رد کرد. // 114

بیشتر بخوانید:

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا شد

کلیدواژه