بهمن 22, 1399 15:45 Asia/Tehran [Updated: بهمن 22, 1399 15:51 Asia/Tehran]
  • خشم ترامپ از عملکرد ضعیف وکیلش در اولین جلسه محاکمه سنا

عملکرد بسیار ضعیف وکیل ارشد رئیس جمهور سابق آمریکا در اولین جلسه محاکمه وی در مجلس سنا، خشم او و دیگر جمهوری‌خواهان را به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا در عمارت «مارا لاگو» در فلوریدا، در حالیکه اولین جلسه محاکمه خود را از شبکه دست راستی «نیوز مکس» تماشا می‌کرد، در واکنش به عملکرد ضعیف «بروس کاستور» وکیل ارشد خود از شدت عصبانیت فریاد می کشید.

«آلن دِرشویتز» وکیل سابق ترامپ حین پخش ویژه برنامه نیوزمکس به این شبکه گفت: نمی‌دانم او (کاستور) چه می‌کند! از دید من این دفاعیه موثری نیست.

علاوه بر این برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز از ایالت تگزاس از عملکرد تیم حقوقی ترامپ ابراز نارضایتی کردند.

«جان کورنین»، سناتور ایالت تگزاس گفت: «فکر می‌کردم وکیل رئیس جمهور [سابق]، وکیل اول او، فقط گزافه‌گویی کرد و واقعاً به بحث قانونی اشاره نکرد».

«سوزان کالینز» سناتور ایالت مِین اشاره به اینکه دفاعیات کاستور او را «متحیر» کرده بود گفت: «اینطور به نظر می‌رسید که او هیچ استدلالی نداشت که رویکردی غیرعادی محسوب می‌شود».

مجلس نمایندگان آمریکا در 14ژانویه با 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف، طرح استیضاح مجدد ترامپ را تصویب کرد.

  این اولین بار در تاریخ 244 ساله ایالات متحده است که مجلس نمایندگان این کشور، دو بار طرح استیضاح یک رئیس‌جمهور را تصویب می‌کند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین امریکا به تخلفات و جرائم سنگین مبنی بر تشویق هواداران خود برای حمله به ساختمان کنگره آمریکا در روز چهارشنبه ششم ژانویه متهم شده است.

118

بیشتر بخوانید: 

آغاز محاکمه ترامپ در سنا

پرونده استیضاح ترامپ به سنا تحویل داده شد

ترامپ برای جلسه استیضاح خود در سنای آمریکا وکیل انتخاب کرد

کلیدواژه