فروردین 19, 1400 23:49 Asia/Tehran [Updated: فروردین 19, 1400 23:51 Asia/Tehran]
  • بایدن: خشونت‌های مسلحانه آمریکا مایه شرمساری است

رئیس جمهور آمریکا ضمن رونمایی از 6 دستور اجرایی برای کاهش خشونت‌های مسلحانه، این حوادث را به بیماری مسری تشبیه و آن را مایه شرم‌ساری این کشور در سطح جهانی توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و معاونش روز پنجشنبه علیه خشونت‌های مسلحانه و قوانین حمل سلاح به سخنرانی پرداختند.

بایدن ممنوعیت مالکیت و حمل سلاح‌های جنگی را خواستار شد و گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که شخصی در خانه‌اش سلاح جنگی نگه‌داری کند که صد گلوله شلیک می‌کند. هیچکس به چنین چیزی نیاز ندارد.»

«کامالا هریس» معاون بایدن نیز گفت: «در تمام طول سابقه کاری‌ام با خشونت‌های مسلحانه مبارزه کردم. نمی‌توانیم منتظر وقوع حوادث غم‌انگیز بمانیم. بیش از آنچه بتوانیم تحمل کنیم چنین حوادث غم‌انگیزی را دیده‌ایم. مردم خواهان اقدام عملی هستند».

در جدیدترین تیراندازی مرگبار در آمریکا، روز چهارشنبه در ایالت «کارولینای جنوبی» پنج نفر از جمله دو کودک جان خود را از دست دادند.

آمریکا با موجی از خشونت، گروگانگیری و حملات مسلحانه روبرو است.

سالانه هزاران نفر بر اثر تیراندازی در مناطق مختلف آمریکا کشته و یا زخمی می‌شوند. بر اساس گزارش‌های رسمی، حدود 270 تا 300 میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا وجود دارد؛ یعنی تقریباً به ازای هر نفر یک اسلحه در این کشور یافت می‌شود.125

کلیدواژه