تیر 23, 1400 14:58 Asia/Tehran [Updated: تیر 23, 1400 15:17 Asia/Tehran]
  • تحریم‌های آمریکا عامل ریشه‌ای اعتراض‌ها در کوبا

سناتور ایالت ورمونت آمریکا در واکنش به اعتراضات اخیر کوبا گفت، تحریم‌ های آمریکا علت ریشه‌‌ ای این اعتراضات است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت آمریکا در واکنش به اعتراضات اخیر کوبا همچنین تصریح کرد خیلی وقت است که از زمان پایان دادن به تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه کوبا گذشته است.

8 شهر کوبا از جمله هاوانا پایتخت شاهد برگزاری تظاهرات ضد دولتی است. حامیان دولت نیز در 5 شهر تجمعاتی را برگزار کردند. رئیس‌جمهور کوبا هم شخصاً در راهپیمایی هواداران دولت در «سان آنتونیو د لاس بانیوس» شرکت کرد.

«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا روز سه شنبه در یک نشست خبری آمریکا را به داشتن نقش مستقیم در اعتراضات و آشوب‌هایی کشورش متهم کرد.

 وزیر امور خارجه کوبا روز دوشنبه نیز به اظهارات جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای کوبا و دلسوزی ریاکانه وی برای مردم این کشور که بیش از نیم قرن است، تحت تحریم آمریکا قرار دارند، واکنش نشان داد.

رئیس جمهور آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در اظهاراتی مداخله‌جویانه، از وقوع ناآرامی در چند شهر کوبا اعلام حمایت کردند.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای با غیرقابل قبول خواندن هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی کوبا اعلام کرد: «ما مداخله خارجی در امور داخلی یک کشور مستقل و هرگونه اقدام مخرب دیگری را که موجب بی‌ثباتی اوضاع در این جزیره (کوبا) شود، غیرقابل قبول می‌دانیم».// 114

بیشتر بخوانید:

واکنش ایران به دخالت های آمریکا و غرب در قبال اعتراض‌های اخیر کوبا

کلیدواژه