مرداد 06, 1400 23:26 Asia/Tehran [Updated: مرداد 07, 1400 00:12 Asia/Tehran]
  • تحریم 8 فرد و 10 نهاد سوری از سوی آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه در ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه سوریه، 8  فرد و 10 نهاد مرتبط با این کشور را تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد اسامی ۸ زندان در سوریه که زیر نظر دستگاه اطلاعاتی دولت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه قرار دارند و همچنین ۵ مقام ارشد امنیتی که مدیران این زندان‌ها هستند در فهرست تحریم قرار گرفته اند. 

این وزارتخانه در بیانیه جداگانه دیگری نیز ۲ نهاد و ۳ شخص را هم به دلیل آنکه تسهیلگر مالی القاعده در سوریه و ترکیه بوده‌اند در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که این تحریم‌ها اهداف قانون سزار (قیصر) را که برای پاسخگو کردن دولت بشار اسد وضع شده‌اند، تقویت خواهد کرد.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون سزار (قیصر) را تصویب کردند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز آن را در بیستم دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و قرار شد تا این قانون از ژوئن سال ۲۰۲۰ اجرا شود. 

این قانون علیه افراد و نهادهای مرتبط با درگیری‌ها در سوریه تحریم‌های اضافی و محدودیت‌های مالی اعمال خواهد شد. همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می کنند نیز ممکن است تحت تحریم‌ها قرار بگیرند. این تحریم‌ها علیه کسانی که در تولید نفت به سوریه کمک می کنند و یا نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور را تامین می کنند و به صورت عمدی به آنها خدمات و معلومات ارائه می کنند، نیز اعمال خواهد شد.

وزارت خارجه سوریه اخیرا ضمن محکوم کردن تحریم های واشنگتن علیه این کشور، اعلام کرد تروریسم اقتصادی روی دیگر تروریسمی است که خون سوری ها را بر زمین ریخته و دستاوردهای محقق شده با خون و جان‌شان را از بین می برد.

آمریکا از سال 2011 در راستای حمایت از تروریست ها، سوریه را هدف انواع تحریم ها قرار داده‌ است.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

سوریه به عنوان یکی از اعضای اصلی محور مقاومت نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی - سعودی در منطقه دارد. // 114

بیشتر بخوانید: 

طرح خودمختاری؛ توطئه مخالفان علیه نظام سوریه

کلیدواژه