مهر 20, 1400 05:32 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 05:50 Asia/Tehran]
  • گوترش خواهان حمایت جهان از افغانستان برای عبور از بحران ها شد

دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه بحران های مختلف در افغانستان حداقل بر ۱۸ میلیون نفر جمعیت افغانستان تاثیر می گذارد، گفت: اگر به افغان ها برای عبور از این طوفان کمک نکنیم نه تنها افغان ها بلکه تمام جهان هزینه سنگینی را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آنتونیو گوترش روز دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان ملل با وجود مشکلات لجستیکی درحال انجام کمک های بشردوستانه در افغانستان است، افزود: در ماه سپتامبر بیش از ۳.۸ میلیون نفر در افغانستان کمک های غذایی دریافت کردند.

وی ادامه داد: هفته گذشته ۱۰ هزار نفر در افغانستان داروهای درمانی دریافت کردند و سازمان بهداشت جهانی دو آزمایشگاه جدید کرونا در کابل ایجاد کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه پیش از تسلط طالبان بر افغانستان در ماه اوت، اقتصاد شکننده این کشور - که طی بیست سال گذشته با کمک های خارجی  روی پا نگه داشته شده بود- تحت تأثیر خشکسالی و ویروس کرونا قرار گرفت، گفت: باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از فروپاشی اقتصاد این کشور انجام می دهیم.

گوترش از جامعه جهانی خواست برای جلوگیری از سقوط اقتصاد افغانستان وارد عمل شوند و نقدینگی را به اقتصاد این کشور تزریق کنند.125

کلیدواژه