آذر 10, 1400 05:45 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1400 06:01 Asia/Tehran]
  • آمریکا برای ۹ مقام کوبایی محدودیت روادید وضع کرد

وزیر امور خارجه آمریکا علیه ۹ مقام کوبایی به بهانه دفاع از دموکراسی و ادعای حمایت از مردم کوبا محدودیت روادید وضع کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، آنتونی بلینکن شامگاه سه شنبه به وقت محلی در بیانیه ای با متهم کردن مقامات ارشد در وزارت کشور و نیروهای مسلح انقلابی کوبا مدعی شد که این محدودیت روادید مرتبط با حوادث ۱۵ نوامبر است.

وزیر خارجه آمریکا با حمایت از ناآرامی های کوبا ادعا کرد: افرادی که امروز محدودیت های روادید علیه آنها اعمال شد، تلاش کرده اند تا حق کوبایی ها را برای آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز انکار کنند.

بلینکن مدعی شد این محدودیت‌های روادید، هدف ما را برای حمایت از مردم کوبا و ارتقای پاسخگویی برای رهبران دولت کوبا پیش می برد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد واشنگتن از تمام ابزارهای دیپلماتیک و اقتصادی خود برای فشار جهت آزادی زندانیان و حمایت از درخواست برای آزادی بیشتر و پاسخگویی استفاده می کند.

کوبا، آمریکا را عامل بی ثباتی در این کشور از طریق برگزاری اعتراض های خیابانی دانست.

"برونو رودریگز" وزیر امور خارجه کوبا روز چهارشنبه گفت که هاوانا اجازه نخواهد داد خصومت مداوم دولت ایالات متحده، تلاش های شدید و مداوم آن باعث ایجاد شرایط بی ثبات داخلی و دگرگونی آرامش و امنیت شهروندان شود.

همزمان با طرح دولت برای بازگشایی بخش گردشگری و مدارس پس از ماه‌ها شرایط دشوار کرونایی، دوشنبه آینده مخالفان دولت کوبا برگزاری تجمع‌های اعتراضی را برنامه ریزی کردند.

ماه گذشته دولت کوبا درخواست مخالفان برای برگزاری اعتراض را رد کرد و افزود: راهپیمایی یک حرکت تحریک آمیز تحت حمایت آمریکا با هدف تغییر حکومت است.125

کلیدواژه