دی 26, 1400 21:05 Asia/Tehran [Updated: دی 26, 1400 21:11 Asia/Tehran]
  • مقام سابق آمریکایی: هدف آمریکا از حضور در «التنف» قطع ارتباط تهران و دمشق است

فرستاده پیشین آمریکا در سوریه فاش کرد که قصد این کشور از حضور نظامی در جنوب سوریه قطع ارتباط میان تهران با دمشق است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جیمز جفری» افشا کرد که هدف از حضور نیرو‌های آمریکایی در خارج، تقویت منافع امنیتی آمریکا و همپیمانان آن و حمایت از سیاست خارجی از طریق حضور در خاک سایر کشورهاست.

فرستاده پیشین آمریکا افزود: دلیل حضور نظامیان آمریکا در پایگاه التنف (جنوب سوریه) نیز قطع ارتباط میان تهران با دمشق به جهت فشار آوردن به رئیس‌ جمهور سوریه است.

این دیپلمات سابق آمریکایی تایید کرد تا وقتی که نظامیان آمریکا در خاک یک کشور حضور داشته باشند اجازه حضور نظامیان سایر کشور‌ها را نخواهند داد و دقیقا همین اصل را در سوریه نیز پیاده خواهند کرد.

پیش از این نیز «ران پل»، سیاستمدار سابق آمریکایی تاکید کرده بود که واشنگتن در حالی ادعا می‌کند در سوریه در حال جنگ با داعش است که در این کشور عملیات‌های نظامی انجام می‌دهد که دقیقا در راستای اهداف تروریست‌ها است.

پل در ادامه فاش کرده بود که آمریکا از حمایت‌های ایران از دولت سوریه ناراضی است و به همین دلیل در سوریه پایگاه‌های متعددی را اشغال کرده است.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت ترکیه، عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد. // 114

بیشتر بخوانید:

هدف قرار گرفتن پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه

آخرین تحولات بحران سوریه، محور دیدار خاجی و گیر پترسون

کلیدواژه