اردیبهشت 21, 1401 08:07 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 21, 1401 08:15 Asia/Tehran]

سائوپائولو- ایران‌پرس: نخستین نمایشگاه تخصصی انواع گلیم و فرش دستبافت ایرانی با حضور حسین قریبی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نخستین نمایشگاه گلیم و فرش دستبافت ایرانی با هدف معرفی این هنر اصیل و زیبای ایران به هنرمندان، دانشجویان رشته‌های هنر و علاقمندان و مقامات ایالتی برزیل از چهارم ماه مه 2022 در سائوپائولو برپا شده است و به مدت دو هفته ادامه دارد.    
حسین قریبی، سفیر ایران در برزیل در جمع گروهی از بازدیدکنندگان نمایشگاه فرش دستبافت ایرانی گفت، هنر بافندگی نزد ایرانیان است و استفاده از رنگ‌ و طرح‌های مختلف در فرش دستبافت هر کدام معانی خاصی با توجه به عناصر فرهنگی و جغرافیایی در ایران دارد.

سفیر ایران در برزیل خاطرنشان کرد، هنر فرش دستبافت ایران پدیده‌ای جهانی و فراتر از مرزهای جغرافیایی و تمدنی ایران است که جایگاه خاص خود را در جهان دارد. 
بازرگانان فرش دستباف ایرانی از دهه‌ها قبل، تجارت فرش به بزرگترین کشور آمریکای جنوبی را آغاز کردند و اکنون فرش دستبافت ایرانی برای مردم برزیل شناخته شده است. 

با توجه به لزوم آشنایی نسل‌های جدید در برزیل با شکوه و زیبایی صنعت کهن فرش دستبافت ایران، اهمیت برپایی نمایشگاه گلیم و فرش دستبافت ایرانی در سائوپائولو برزیل را دوچندان کرده است. 

نمایشگاه انواع گلیم و فرش دستبافت ایرانی در سائوپائولو برزیل با استقبال خوب علاقه‌مندان به هنر اصیل ایرانی و هنرمندان برزیلی روبه‌رو شده است.

112

بیشتر بخوانید:

برگزاری 6 نمایشگاه بزرگ فرش ایران در منطقه کردستان عراق

طراحی بزرگترین فرش سرگُل خاورمیانه در محلات

کلیدواژه