فروردین 16, 1397 02:03 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • عضو مجلس ملی پاکستان: ایران الگوی ایستادگی در برابر استکبار است

عضو مجلس ملی پاکستان روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه ایران یکی از کشورهای تاثیرگذار جهان است تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران الگوی ایستادگی در برابر زورگویی های استکبار به ویژه آمریکا است.

به گزارش پارس تودی، «شیرین مزاری» در نشست تخصصی موسسه مطالعات سیاسی اسلام آباد به تلاش های آمریکا برای ناامن کردن و  تغییر مرزهای جغرافیایی در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و افزود ایران به تنهایی در مقابل توطئه های آمریکا ایستادگی کرده و باعث ناکامی این دسیسه ها شده است.

عضو مجلس ملی پاکستان همچنین تصریح کرد عربستان در حال حاضر بزرگترین متحد آمریکا در منطقه است به همین دلیل رژیم صهیونیستی و عربستان سعی می کنند با یکدیگر همکاری کنند.

«شیرین مزاری» با انتقاد از عدم پیروی دولت پاکستان از قطعنامه نمایندگان مجلس این کشور در قبال عدم دخالت در جنگ یمن نیز گفت: شرکت نظامیان پاکستان در جنگ یمن که به سرکردگی عربستان به راه افتاده است پیامدهای زیانباری برای پاکستان در پی خواهد داشت.

عضو مجلس ملی پاکستان با بیان اینکه ابهامات زیادی درباره نقش پاکستان در ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: پاکستان با چالش های داخلی و بیرونی رو به روست و در چنین اوضاعی باید خود را از رقابت های منطقه ای دور نگه دارد.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از چهارده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.117

رضایی: ضربه به امنیت ایران هدف مشترک آمریکا‏، عربستان و رژیم اسرائیل است+ ویدئو

عربستان درصدد خرید سامانه موشکی از اسرائیل

پیوند مخفی عربستان و اسرائیل در منطقه علیه ایران

امیر پوردستان: هدف اصلی آمریکا از ورود به منطقه حمله به ایران بود / حمایت ایران از محور مقاومت قطع نخواهد شد