تیر 29, 1398 12:49 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1401 22:21 Asia/Tehran]
  • تصمیم کره جنوبی به تجدید نظر در پیمان امنیتی با ژاپن

کره جنوبی تهدید کرد، در واکنش به اقدام ژاپن برای جلوگیری از صادرات تجهیزات فناوری به سئول، در پیمان امنیتی با ژاپن تجدیدنظر می کند.

به گزارش روز شنبه پارس تودی به نقل از ایرنا، "کیم هیون چونگ"  معاون اداره امنیت نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی گفت: ژاپن با این ممنوعیت یکجانبه حقوق و مقررات بین المللی را نقض کرده است و برای مقابله با این اقدام کره جنوبی همه گزینه ها از جمله تجدید نظر در پیمان نظامی تبادلات اطلاعات را بررسی می کند. 

پیمان نظامی تبادل اطلاعات در سال 2016 بین دو کشور به امضا رسید.

تنشها بین سئول و توکیو زمانی آغاز شد که سال گذشته دیوان عالی کره جنوبی در حکمی شرکت‌های ژاپنی را ملزم به پرداخت غرامت به قربانیان کره ای کار اجباری دوران جنگ کرد.

 ژاپن در واکنش به این حکم صادرات برخی تجهیزات فناوری مورد استفاده در صنایع کره جنوبی را به این کشور، با محدودیت مواجه ساخت.

توکیو اعلام کرد که این محدودیت ها به دلیل مدیریت نامناسب مواد صادر شده به کره جنوبی و انتقال بخشی از آن به کره شمالی اعمال شده است.

این درحالی است که کره جنوبی این گزارش‌ها را بی اساس خواند.

همچنین این اقدام ژاپن نه تنها خشم مقامات کره جنوبی را برانگیخت بلکه موجی از اعتراض و انتقاد مردم این کشور را در پی داشته و بر اساس گزارش ها حدود نیمی از جمعیت کره جنوبی به جنبش تحریم کالاهای ژاپنی پیوسته اند.

135/116

بیشتر بخوانید:

تشدید تنش بین توکیو-سئول و احضار سفیر کره جنوبی در ژاپن/ تحلیل

کلیدواژه