مهر 29, 1398 17:32 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1398 17:36 Asia/Tehran]

در پی تشدید تنش های مرزی میان هند و پاکستان رسانه‌های دو کشور از کشته شدن تعدادی از شهروندان و سربازان خود در این تنش‌ها خبر می‌دهند.

 

 

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از اسلام آباد، تنش‌های مرزی بین هند و پاکستان افزایش یافته است.رسانه‌های پاکستان و هند از کشته شدن تعدادی از شهروندان و سربازان خود در تنش‌های جدید مرزی خبر می‌دهند.

 

Play

Mute

Loaded: 0%

Progress: 0%

Remaining Time -1:54

Fullscreenکد ویدیودانلود

فیلم اصلی

رسانه‌های هند ادعا می‌کنند سه پایگاه شبه نظامیان در خاک پاکستان را هدف قرار داده اند در صورتی که ارتش و دولت پاکستان از نقض آتش بس از سوی مرزبانان هندی خبر می‌دهند.وزارت امور خارجه پاکستان نیز در اعتراض به کشته شدن غیرنظامیان، کاردار هند را احضار کرد. رسانه‌های پاکستان همچنین ادعا کردند در پاسخ به اقدامات نظامیان هند ۹ سرباز آن کشور کشته شده اند.تنش‌های بین اسلام آباد و دهلی نو از بهمن ماه ۹۷ که هند ادعا کرد پایگاه‌های تروریستی در خاک پاکستان را هدف قرار داده رو به افزایش است. از سوی دیگر لغو خودمختاری منطقه کشمیر تحت کنترل هند توسط دولت این کشور در افزایش تنش‌های مرزی دو طرف تاثیر زیادی داشته است.کارشناسان مسایل سیاسی و بین الملل معتقدند مساله کشمیر ف‍قط از طریق مذاکرات قابل حل است و در این زمینه هیچ راهکار نظامی وجود ندارد.

کلیدواژه

کامنت