آذر 01, 1398 01:52 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • مخالفت مالزی با قانونی شدن شهرک سازی اسراییل در اراضی فلسطینیان

«سیف الدین عبدلله» وزیر خارجه مالزی روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در مسکو ضمن محکوم کردن هرگونه شهرک سازی در اراضی فلسطینیان با قانونی شدن این روند مخالفت کرد.

«مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا اخیراً در حمایت از ادامه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و قدس اشغالی گفت: واشنگتن شهرک سازی اسرائیل در اراضی فلسطینی را مغایر با قوانین بین المللی نمی‌داند.

به گزارش پارس تودی، "مهاتیر محمد" نخست وزیر مالزی هم سه شنبه گذشته موضع اخیر آمریکا درباره احداث شهرک های صهیونیست نشین در سرزمین های اشغالی را مشروعیت بخشیدن به جنایات رژِیم صهیونیستی دانست.

"مهاتیر محمد" تاکید کرد، حمایت آمریکا از جنایات رژِیم صهیونیستی در سرزمینهای اشغالی به منزله پاداش و تشویق این رژِیم به کشتار بیشتر مسلمانان فلسطینی از جمله زنان و کودکان بشمار می رود.

مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین های اشغالی روز دوشنبه اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از ابتدای امسال (2019 میلادی) تا پایان سپتامبر  یکصد و 40 منزل مسکونی فلسطینی ها را در قدس شرقی تخریب کرده است.

رژیم اسرائیل با احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

این درحالیست که شورای امنیت سازمان ملل متحد 23 دسامبر 2016 با تصویب  قطعنامه 2334 از رژیم صهیونیستی خواست، به طور کامل همه فعالیت‌های شهرک‌ سازی خود را در مناطق فلسطینی نشین متوقف کند.118

کلیدواژه

کامنت