آذر 02, 1398 02:56 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • چین: آمریکا با دخالت‌هایش به نظم بین المللی آسیب رسانده است

سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه گفت: آمریکا با دخالت آشکار در امور داخلی کشور‌ها به شدت نظم بین المللی را به چالش کشیده است.

به گزارش پارس تودی، "گنگ شوانگ" Geng Shuang با تحسین اظهارات "ولادیمیر پوتین"، رئیس جمهور روسیه مبنی بر اینکه آمریکا نمی‌تواند مانع توسعه روابط پکن و مسکو شود، تاکید کرد، همکاری‌های دو کشور تقویت خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت، در شرایط کنونی، چین و روسیه به عنوان قدرت‌های اصلی،  تعهداتی در قبال حفظ صلح، ثبات جهان و دفاع از عدالت بین المللی دارند.

شوانگ افزود، چین و روسیه ارتباطات استراتژیک و همکاری‌های همه جانبه را تقویت کرده و از چندجانبه گرایی و روند جهانی سازی محافظت خواهند کرد.

روز پنجشنبه نیز در جریان تصویب قطعنامه "مقابله با اقدامات یکجانبه اقتصادی به عنوان ابزاری برای تهدید برعلیه کشور‌های در حال توسعه" در کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل، نمایندگان تعدادی از کشور‌ها طی سخنانی، اقدامات یکجانبه قهرآمیز برخی از کشور‌ها به ویژه آمریکا را به شدت محکوم و اقدام سریع، عملی و موثر جامعه‌ی بین‌الملل برای جلوگیری از اینگونه اقدامات نامشروع را خواستار شدند.

آمریکا بزرگترین کشور تحریم کننده در جهان محسوب شده و هزاران تحریم علیه کشورهای مختلف از جمله چین، روسیه و ایران اعمال کرده است.117

بیشتر بخوانید:

چین: آمریکا عامل بروز تنش در خصوص برجام است

 

کلیدواژه

کامنت