بهمن 02, 1398 17:28 Asia/Tehran [Updated: بهمن 02, 1398 18:11 Asia/Tehran]
  • اشتباه پاکستان در مشارکت با آمریکا در جنگ افغانستان

نخست وزیر پاکستان اذعان کرد که تصمیم این کشور برای مشارکت با آمریکایی‌‌ها در جنگ افغانستان و ملحق شدن به ائتلاف آمریکایی جنگ علیه تروریسم اشتباه بود.

 به گزارش پارس تودی، «عمران‌ خان» نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه طی سخنانی در شهر داووس سوئیس محل برگزاری اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد، با اشاره به خشونت طلبی و درگیری عناصر افراطی و تروریستی گفت: تصمیم اول پاکستان درخصوص افغانستان در دهه 1980 باعث شد تا افراطی گری، ستیزه طلبی، ترویج اسلحه در جامعه، پدیده مواد مخدر و چالش فرقه گرایی به شدت گسترش یابد.

«عمران خان» افزود: مشارکت پاکستان در ائتلاف آمریکایی "جنگ علیه تروریسم" پس از حملات 11 سپتامبر 2001 به جان باختن 70 هزار پاکستانی و وقوع هزاران حمله تروریستی و انتحاری منجر شد که این وضع ، پاکستان را در مقطعی به عنوان یکی از خطرناک ترین مناطق جهان قرار داد.

وی تاکید کرد: مشارکت پاکستان در جنگ افغانستان، این را به اسلام آباد آموخت که دستیابی به رفاه و توسعه بدون صلح و ثبات امکان پذیر نیست. 

پنجاهمین گردهمایی سالانه مجمع جهانی اقتصاد از روز گذشته (سه شنبه) تا روز جمعه آینده با حضور سران و فعالان سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف در شهر داووس سوئیس در حال برگزاری است.

141/118

بیشتر بخوانید:

اظهارات "عمران خان" درباره شکست آمریکا در افغانستان/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت