اسفند 17, 1398 17:03 Asia/Tehran [Updated: اسفند 17, 1398 18:19 Asia/Tehran]
  • مختل شدن جلسه پارلمان هند به سبب اعتراض نمایندگان اپوزیسیون به کشتار مسلمانان

در پی اعتراض نمایندگان حزب کنگره بزرگترین حزب اپوزیسیون هند به کشتار بی رحمانه مسلمانان در مناطق مختلف این کشور از جمله دهلی نو، پارلمان هند صحنه درگیری نمایندگان شده و جلسه متوقف شد .

به گزارش پارس تودی، در پی کشته شدن بیش از 50 نفر از مسلمان در حمله نظامیان هندی و هندوهای افراطی در مناطق مختلف این کشور از جمله دهلی نو، پایتخت هند، نمایندگان حزب کنگره و دیگر احزاب اپوزیسیون از دولت هند انتقاد کردند.

به دنبال انتقاد تند نمایندگان حزب کنگره از سیاست های دولت، درگیری لفظی بین نمایندگان دو طرف آغاز شد و رییس  پارلمان برای کنترل اوضاع برای چندمین بار مجبور شد جلسه را به تعویق بیندازد.

بر اثر خشونت های وحشیانه ده روز اخیر هندوهای افراطی علیه مسلمانان هند حدود 50 نفر کشته و صدها تن دیگر نیز مجروح شده‌اند.

به آتش کشیده شدن دستکم ده مسجد و امکان مقدس مسلمانان در هند از دیگر اقدامات ضد بشری و اسلام ستیزانه هندوهای افراطی در روزهای اخیر بوده است که به گفته شاهدان عینی، پلیس و نیروهای امنیتی این کشور در مقابل این خشونت ها تنها نظاره گر هستند و از اقدامات مرگبار هندوهای افراطی علیه مسلمانان جلوگیری نمی کنند.

133/118

بیشتر بخوانید:

محکومیت کشتار مسلمانان هند ازسوی شورای اخوت اسلامی افغانستان

اعلام همبستگی شیعیان نیجریه با مسلمانان هند

کلیدواژه