فروردین 04, 1399 23:48 Asia/Tehran [Updated: فروردین 04, 1399 23:52 Asia/Tehran]
  • رژیم قرنطینه ویژه در جمهوری آذربایجان اعلام شد

در جلسه روز دوشنبه هیات دولت جمهوری آذربایجان شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا بررسی و تصمیم درباره به کار گیری رژیم قرنطینه ویژه با هدف مقابله با گسترش این ویروس، اتخاذ شد.

به گزارش پارس تودی؛ ستاد عملیاتی ویژه هیات دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرد، برای مقابله با ویروس کرونا، رژیم قرنطینه ویژه به مدت یک ماه تا 20 آوریل به کار گرفته می شود.

طبق رژیم قرنطینه ویژه، افراد در سن بالای 65 سال مجاز به خروج  از منزل نمی باشند و خدمات تامین  اجتماعی به این  قشر افراد در چارچوب قانون اجرا می شود.

 ورود و خروج از شهر باکو و شهر سومقایت در 30 کیلومتری شمال پایتخت جمهوری آذربایجان به غیر از حرکت آمبولانس ها، کامیونها و خودروهای  امداد و نجات، محدود شده است.

همچنین جابجای مسافر بین شهری در سراسر جمهوری آذربایجان متوقف شده است و به ساکنان شهر باکو پایتخت این کشور توصیه می شود تا استفاده از مترو را به حد اقل برسانند و بیشتر از وسایل نقلیه عمومی ویژه استفاده کنند.

طبق دستورات رژیم قرنطینه ویژه، تجمع افراد  به تعداد بیشتر از 10 نفر در اماکن  عمومی ممنوع  شده  است و نیز به غیر از سوپرمارکت ها، فروشگاههای مواد غذایی و داروخانه ها، فعالیت تمامی مراکز تجاری بزرگ در سراسر کشور متوقف می شود.

منابع رسمی جمهوری آذربایجان شمار مبتلایان در این کشور را 61 نفر اعلام کردند که از این تعداد یک نفر جان باخته و 10  نفر نیز درمان و از بیمارستان ترخیص شدند.118

کلیدواژه