فروردین 17, 1399 10:00 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • قدردانی افغانستان از مداوای رایگان مهاجران افغان مبتلا به کرونا در ایران

دولت افغانستان از جمهوری اسلامی ایران به دلیل ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مهاجران افغان مبتلا به ویروس کرونا قدردانی کرد.

به گزارش پارس تودی، "سید حسین عالمی بلخی" وزیر امور مهاجرین افغانستان  در صفحه فیسبوک خود از  "حسین ذوالفقاری" معاون وزیر کشور و رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا جمهوری اسلامی ایران برای درمان رایگان اتباع غیر ایرانی از جمله مهاجرین افغانستانی تشکر کرد.

سفارت افغانستان در تهران نیز از پذیرش رایگان اتباع خارجی مبتلا به ویروس کرونا از جمله مهاجران افغان در بیمارستان های ایران قدردانی کرده است.

سفارت افغانستان در تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد، براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا جمهوری اسلامی ایران، همه اتباع خارجی که در این کشور زندگی می‌کنند، چنانچه به بیماری کرونا مبتلا شوند، پذیرش آن‌ها در بیمارستان‌های دولتی رایگان خواهد بود.

در اطلاعیه سفارت افغانستان آمده که این سفارت از تصمیم بشردوستانه مقامات جمهوری اسلامی ایران ابراز سپاس و قدردانی می کند.

همچنین "علی قدیمی" وابسته مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در صفحه تلگرامی "کابلستان" نوشت که درمان رایگان بیماران اتباع خارجی و مهاجران مبتلا به ویروس کرونا در ایران ابلاغ شده است.

این اطلاعیه‌ای وی نیز در صفحات اجتماعی افغانستان مورد استقبال قرار گرفته است.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 200 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه عربستان و امارات سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون 1 میلیون و 192 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 64 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

116/117

بیشتر بخوانید:

مقابله با کرونا؛ تبدیل تهدید به فرصت/ تحلیل

اجرای هفتاد طرح تحقیقاتی برای مقابله با ویروس کرونا

کلیدواژه

کامنت