فروردین 23, 1399 11:53 Asia/Tehran [Updated: فروردین 23, 1399 12:38 Asia/Tehran]
  • درخوست پاکستان از سازمان همکاری اسلامی برای حمایت از شهروندان کشمیر

نماینده پاکستان در نشست سازمان همکاری اسلامی از این سازمان خواست از ملت مظلوم کشمیر تحت کنترل هند حمایت کنند.

به گزارش پارس تودی، «ظفر میرزا» معاون ویژه بهداشت نخست وزیر پاکستان و نماینده این کشور در نشست سازمان همکاری اسلامی گفت، این سازمان به عنوان بزرگترین مجمع بین المللی دفاع از حقوق مسلمانان وظیفه خود در قبال مردم مسلمان کشمیر به درستی انجام دهد و اجازه ندهد که یک حکومت هندو، مسلمانان منطقه کشمیر تحت کنترل هند را  تحت ظلم و ستم قرار دهد.

این مقام پاکستانی افزود، بیش از 8 ماه است که مردم منطقه کشمیر تحت کنترل هند در خانه های خود حبس شده‌اند و خبرها حاکیست که آنها وضعیت بسیار وخیمی دارند.

هند سالهاست با مستقر کردن هزاران نظامی، مناطقی از کشمیر را تحت کنترل  خود در آورده و طی سه دهه، دهها هزارنفر را به قتل رسانده است.

از زمان روی کار آمدن  "نارندرا مودی"  نخست وزیر هند، حملات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی هند و هندوهای افراطی علیه مسلمانان این کشور افزایش یافته است و روز به روز محدودیت های جدید ی برای به حاشیه راندن آنها اعمال می کند که این اقدام با خشم شخصیت ها سیاسی و مذهبی هند و سران کشمیری مواجه شده است.

مردم کشمیر، اجرای قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برگزاری همه پرسی برای تعیین وضعیت این منطقه را خواستار هستند، اما دولت هند همواره با این اقدام مخالفت می کند.

133/118

بیشتر بخوانید:

محکومیت تصمیم جدید هند درباره کشمیر از سوی پاکستان

تاکید گوترش بر اجرای قطعنامه سازمان ملل درباره کشمیر/ تحلیل

کلیدواژه

کامنت