فروردین 26, 1399 21:03 Asia/Tehran [Updated: فروردین 26, 1399 21:11 Asia/Tehran]
  • سفیر ایران در چین: کمک‌های پزشکی زمینه مناسبی برای تقویت روابط است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با اشاره به اینکه کمک های دولت و مردم چین به همه کشورهای دنیا به ویژه ایران قابل تحسین است، اظهار کرد: این کمک ها زمینه بسیار خوبی برای توسعه روابط «مردم با مردم» میان کشورهای مختلف است.

به گزارش پارس تودی، «محمد کشاورز زاده» روز سه شنبه در آیین اهدای 70 دستگاه اکسیژن ساز مصنوعی توسط دو بنیاد خیریه چین در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن افزود: روابط ایران و چین تاریخی است و ملت های دو کشور از دیرباز با یکدیگر در ارتباط بوده اند.

سفیر ایران در چین ضمن قدردانی از این دو بنیاد خیریه گفت: کمک هایی که از مردم چین دریافت می کنیم کمک های ارزشمندی است و ارزش معنوی این کمک ها به مراتب بالاتر از ارزش مادی آنها است.

کشاورز زاده اظهار کرد، در گذشته جاده ابریشم زمینه ارتباط میان دو کشور را فراهم کرده بود اما اکنون و در عصر جدید نیز این روابط در حال گسترش است و تقویت می شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، دولت و ملت چین تاکنون اقدام به ارسال محموله های متعدد پزشکی و بهداشتی به کشورهای مختلف از جمله ایران کرده‌اند.

ویروس کرونا با نام رسمی «کووید- 19» اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» Wuhan در استان هوبئی شرق چین مشاهده شد.

هم اکنون تمام کشورهای جهان درگیر مقابله با این ویروس هستند.

116

بیشتر بخوانید:

تقدیر ایران از کمک و تعهد چین در مهار کرونا

کلیدواژه

کامنت