خرداد 11, 1399 15:12 Asia/Tehran [Updated: خرداد 16, 1399 12:53 Asia/Tehran]
  • ماسک در پاکستان اجباری شد

دولت پاکستان به شهروندانی که از ماسک استفاده نکنند؛ هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از شبکه تلویزیونی اکسپرس نیوز پاکستان، دولت این کشور روز یکشنبه  در بیانیه ای به منظور جلوگیری از گسترش انتشار ویروس کرونا، استفاده از ماسک را برای تمام مردم اجباری و اعلام کرد؛ کسانی‌که از این قانون تخطی کنند علاوه بر تحمل حبس به پرداخت جریمه نیز محکوم خواهند شد.

در این بیانیه آمده است؛ تمامی شهروندان پاکستان موظفند در اماکن عمومی اعم از مساجد، خیابان ها، وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز اداری  و اماکن پر جمعیت  از ماسک استفاده کنند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ  شد که سرعت انتشار کرونا در پاکستان افزایش یافته و شمار مبتلایان در این کشور به  هفتاد هزار نفر و جان باختگان نیز به هزار و 483 نفر رسیده است و حتی برخی وزرای دولتی نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

اسلام آباد به دلیل مواجه با بیکاری و فقر مجبور شد؛ قرنطینه را تسهیل کرده و اجازه آغاز فعالیت‌های اقتصادی را به شهروندان بدهد.

تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان اکنون به بیش از 6 میلیون و 176 هزار نفر رسیده است که از این تعداد دست‌ِکم 371 هزار نفر جان خود را از دست دادند و حدود 2 میلیون و 745 هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

پایان دومین قرنطینه ترکیه همزمان با افزایش شمار ابتلا و فوتی بر اثر کرونا

طرح قرنطینه سراسری جمهوری آذربایجان تمدید شد

 کمیسیون اروپا خواستار اقدام هماهنگ برای خروج از شرایط ویژه قرنطینه شد

کلیدواژه

کامنت