مرداد 21, 1399 12:40 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • آغاز سومین جشنواره و هفته فیلم ایران در ژاپن (۲۰۲۰)

توکیو - ایران پرس: سومین هفته فیلم ایران در ژاپن از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در توکیو آغاز شد. 

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران‌پرس به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، این جشنواره با همکاری شهرداری میناتوی توکیو، یونی فیلم ژاپن (مسئول کمیته برگزاری جشنواره بین المللی فیلم توکیو)، فدراسیون تولید کنندگان سینمای ژاپن، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد فارابی برگزار می شود.

در روز دوشنبه و روز ابتدایی این جشنواره و طی نمایش ۴ فیلم (ویلایی ها، 18 درصد، مادری و آذر)، حدود سیصد نفر از علاقه مندان ژاپنی و جمعی از ایرانیان و دانشجویان مقیم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری حضور یافتند و مراسم افتتاحیه نیز با شرکت حدود صد نفر در سالن‌ آکاساکای توکیو برگزار شد.
در ابتدای این برنامه و پس از پخش نماهنگ ویژه سومین هفته فیلم توکیو، رايزن فرهنگی سفارت کشورمان در ژاپن طی سخنانی با اشاره به برگزاری سومين دوره این برنامه و ابراز خرسندی از فعالیت های فرهنگی اجرا شده در دو کشور گفت: ایران و ژاپن بیش از ۱۳۰۰ سال روابط تاریخی و فرهنگی دارند و از جمله زمینه های بسیار مهم همکاری ها، هنر سینما و فیلم های ارزشمندی است که در طول سال های گذشته در دو کشور به نمایش در آمده و زمینه شناخت بیشتر و توسعه روابط فیمابین را فراهم نموده است.
دیوسالار ابراز امیدواری کرد با توسعه شناخت هر چه بیشتر، شاهد توسعه همکاری ها و تعاملات بین دو کشور و ملت بزرگ ایران و ژاپن باشیم .
در بخش دیگری از این برنامه، سخنان یوشیهیکو یاتابه مدیر ارشد برنامه‌ریزی جشنواره بین المللی فیلم توکیو به نمایندگی از سوی یونی فیلم ژاپن ارائه شد که گفت: به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن برای برگزاری سومین جشنواره فیلم در ژاپن تبریک می گویم و باید اعلام کرد سطح و کیفیت فیلم ها، کارگردانان و هنرمندان ایرانی بسیار بالا و ارزشمند است و هر سال در جشنواره بین المللی فیلم توکیو نیز با موفقیت حضور دارند.
وی اظهار امیدواری کرد تا روابط سینمایی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.
در ادامه این مراسم نیز فیلم ویلایی ها به نمایش درآمد.
در این دوره، ۷ فیلم با زیرنویس ژاپنی و صدای اصلی که از سوی رایزنی فرهنگی به صورت مستقل ترجمه و زیرنویس گردیده شامل ویلایی ها، مادری، آذر، مستند دفاع مقدس با نام ۱۸ درصد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی و خیلی دور خیلی نزدیک به نمایش در خواهد آمد.
همچنین در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثار فرهنگی و هنری برپا گردید و نشریات و کتب رایزنی نیز به علاقه مندان معرفی و ارائه شد.

بیشتر بخوانید:

ابراز همدردی ایران با ژاپن درپی وقوع سیل

رایزنی وزرای خارجه ایران و ژاپن درباره تحولات بین المللی و مبارزه با کرونا

همکاری ایران، یونیدو و ژاپن برای گسترش صنعت شیلات در چابهار

روحانی روز ملی ژاپن را تبریک گفت

 

کلیدواژه

کامنت