شهریور 30, 1399 10:32 Asia/Tehran [Updated: شهریور 30, 1399 11:08 Asia/Tehran]
  • برگزاری نشست «حمله رژیم صدام و مقاومت مردم ایران» در ژاپن

نشست تخصصی و مجازی با موضوع «حمله رژیم صدام و مقاومت مردم ایران» به‌مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حسین دیوسالار» رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن روز شنبه در این نشست گفت: صدام 8 سال جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد و تعداد زیادی از مردم غیرنظامی اعم از کودکان، نوجوانان، زن و مرد علاوه بر نظامیان در این جنگ نابرابر شهید شدند.

دیوسالار خاطرنشان کرد، مردم مظلوم ایران با کمترین امکانات و تجهیزات، با ایثار از کشورشان دفاع کردند و حتی یک وجب از خاک ایران در اختیار دشمن قرار نگرفت.  

رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن با اشاره به این که صدام نخستین بار در تاریخ حمله شیمیایی را ضد کشور دیگری رقم زد، تاکید کرد: ایران هیچ‌گاه آغازگر هیچ جنگی نبوده و همواره برای صلح و امنیت پایدار تلاش کرده است.

حجت الاسلام «ابراهیم ساوادا» اسلام‌شناس و معاون نمایندگی المصطفی (ص) در ژاپن هم گفت، جنگ رژیم صدام پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ایران تحمیل شد و صدام قصد داشت در طول یک هفته ایران را اشغال کند، اما مردم ایران بدون تجهیزات مناسب در برابر رژیم بعث عراق و مورد حمایت کشورهای عربی و اروپایی ایستادگی کردند. 

«شیزوکو تسویا» رئیس انجمن مردم نهاد «ژاپنی‌موست» نیز که نقش مهمی درباره معرفی فجایع حمله شیمیایی صدام به جهانیان دارد، گفت: برخلاف حمله اتمی به هیروشیما که در جهان شناخته شده، حملات شیمیایی به سردشت معرفی نشده است.

117

بیشتر بخوانید:

فیلم «ویلائی‌ها» در ژاپن ترجمه و زیرنویس شد

کلیدواژه

کامنت