آذر 10, 1399 00:11 Asia/Tehran [Updated: آذر 10, 1399 00:14 Asia/Tehran]
  • حمایت سفیر پاکستان در سازمان ملل از مواضع ملت فلسطین

سفیر پاکستان در سازمان ملل بار دیگر بر حمایت کامل اسلام آباد از مواضع ملت فلسطین تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، منیر اکرم سفیر پاکستان در سازمان ملل در پاسخ به شایعه‌های اخیر در رابطه با احتمال عادی سازی روابط پاکستان و رژیم صهیونیستی در اظهاراتی تاکید کرد که حمایت از فلسطین جزئی تغییر ناپذیر از سیاست خارجی اسلام آباد است. 

سفیر دائم سازمان ملل متحد تاکید کرد: حمایت از حق تعیین سرنوشت فلسطین و استقرار یک کشور مستقل فلسطینی یکی از ارکان اصلی سیاست خارجی پاکستان است.

پیش از این هم عمران خان نخست وزیر پاکستان، ضمن محکوم کردن رابطه کشورهای مسلمان با رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که اقدامات یکجانبه از جمله آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی مشکل فلسطین را تشدید می‌کند.

عمران خان در یک نشست خبری با اشاره به خیانت آشکار امارات به آرمان فلسطین گفت: «اقدامات تحمیلی از جمله به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان راهکار حل مسئله فلسطین نیست و این موضوع را تشدید می‌کند».

امارات، بحرین و سودان طی ماه‌های اخیر و پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اقدام به آشکار سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی کردند. 

گروه‌های مقاومت و تشکیلات خودگردان فلسطینی ضمن انتقاد شدید از اقدامات برخی کشورهای عربی، عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی را همچون خنجری خواندند که بر پیکر آرمان فلسطین فرو رفته است.

کلیدواژه