دی 14, 1399 18:02 Asia/Tehran [Updated: دی 14, 1399 18:23 Asia/Tehran]
  • برگزاری آیین بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی در کراچی

آیین بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سرداران مقاومت و چهلمین روز شهادت «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای کشورمان با حضور شخصیت‌های پاکستانی و ایرانیان مقیم، در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «کراچی» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «احمد محمدی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی در این مراسم گفت: یک سال از شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام، حاج قاسم سلیمانی گذشت و ایشان پس از سال‌ها مجاهدت خالصانه و شجاعانه در میدان‌های مبارزه با شیاطین عالم، سرانجام به آرزوی دیرینۀ خود دست یافت.

وی افزود: ترور ناجوانمردانۀ شهید حاج قاسم سلیمانی که نمونۀ بارز تروریسم دولتی آمریکا و صهیونیسم بود، نشان داد که برخلاف سایر مدعیان دروغین مبارزه با گروهک‌های تروریستی از قبیل داعش، آن شهید بزرگوار و همراهان‌شان با تمام وجود پای در این راه پرخطر نهادند و در آخر نیز هدف حملۀ سبوعانۀ همان مدعیان دروغین قرار گرفتند. 

«بهرام کیان» مدیر خارجه فرهنگ ایران، تعدادی از علمای پاکستانی و شخصیت‌های سیاسی نیز در مراسم بزرگداشت مقام شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و فخری‌زاده سخنرانی کرده و یاد شهیدان را گرامی داشتند.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) به همراه 8 نفر دیگر، سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسیدند.

«محسن فخری‌زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز روز جمعه (7 آذر) در حمله تروریستی در اطراف تهران به شهادت رسید.

117

بیشتر بخوانید:

تونس میزبان همایش علمی شهدای مقاومت

کلیدواژه