اسفند 04, 1399 23:26 Asia/Tehran [Updated: اسفند 04, 1399 23:43 Asia/Tehran]
  • اردغان: دولت جدید آمریکا به مانع‌تراشی ضد ایران پایان دهد

رئیس جمهوری ترکیه با محکوم کردن تحریم های ظالمانه آمریکا ضد ایران، ابراز امیدواری کرد تا دولت جدید آمریکا موانع ناعادلانه بر سر راه رفاه ایرانیان را کنار بگذارد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ایران پرس، اداره کل ارتباطات ترکیه روز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، رجب طیب اردوغان روز گذشته در گفتگو با حسن روحانی ابراز امیدواری کرد دولت جدید آمریکا تحریم های یک جانبه علیه ایران و موانع ناعادلانه بر سر راه رفاه ایرانیان را کنار بگذارد.

اردوغان در این گفتگو تصریح کرد که احیای توافق هسته ای با ایران اقدامی معقول از سوی تمام اعضای این توافق خواهد بود و مهم است که بر خلاف تمام سختی ها، درِ گفتمان برای حل مشکلات باز نگه داشته شود.

در این بیانیه آمده است رئیس جمهوری ترکیه همچنین بر تمایل نسبت به ارتقای سطح روابط تهران-آنکارا تاکید کرد. 

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیروز در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد، تنها راه مقابله با اقدامات یکجانبه آمریکا اتحاد و همدلی کشورها است.

روحانی، روابط ایران و ترکیه به عنوان دو کشور مهم و تاثیرگذار در منطقه را خوب و رو به توسعه توصیف و بر تقویت همکاری‌ها و مناسبات تهران – آنکار برای مقابله با تهدیدات مشترک و همچنین حل و فصل مشکلات منطقه تاکید کرد.// 114

کلیدواژه