اسفند 11, 1399 21:00 Asia/Tehran [Updated: اسفند 11, 1399 21:07 Asia/Tehran]
  • اعلام آمادگی نخست وزیر ارمنستان برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی

نخست وزیر ارمنستان برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اعلام آمادگی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور در حالیست که معترضان ضد دولتی استعفای وی را خواستار هستند.

مخالفان، نخست وزیر ارمنستان را مسئول شکست این کشور از جمهوری آذربایجان، کشته شدن پنج هزار سرباز و زخمی و معلول شدن هزاران نفر دیگر در جنگ قره باغ می دانند.

احزاب مخالف در ارمنستان یک صدا خواستار استعفای پاشینیان هستند و «وازگن مانوکیان»، نخست وزیر سابق این کشور را نامزد هدایت دولت کرده اند.

پاشینیان پیشتر نیز از احزاب ارمنستان برای رایزنی درمورد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در سال 2021 میلادی دعوت به عمل آورد، اما گروه مخالف خواستار استعفای وی قبل از این انتخابات است.

مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان که برسر منطقه قره باغ در سال 1988 آغاز و در سال 1991 به درگیری نظامی تبدیل شد، بار دیگر از 27 سپتامبر 2020 با گشودن آتش به مواضع یکدیگر آغاز شد.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از حدود دو هفته درگیری نظامی بر سر منطقه قره‌باغ با میانجی‌گری روسیه با برقراری آتش‌بس توافق کردند.

بر اساس این توافق، کنترل مناطقی در منطقه قره باغ که در درگیری‌های بین نظامیان ارمنستان و جمهوری آذربایجان به دست نیرو‌های این کشور افتاده است، به باکو واگذار شد. 

117

بیشتر بخوانید:

نیکول پاشینیان: ارتش ارمنستان تابع نخست وزیر و مردم است

ادامه تظاهرات علیه دولت پاشینیان در ارمنستان

کلیدواژه