فروردین 27, 1400 08:39 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]
  • هشدار پکن به واشنگتن درباره تایوان: با آتش بازی نکنید

چین به آمریکا درباره حمایت از جدایی طلبی در تایوان هشدار داد و خواستار توقف تماس رسمی با تایوان شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دفتر امور ایالت تایوان در شورای دولتی چین در واکنش به سفر مقامات آمریکا به تایوان بار دیگر تاکید کرد، چین حداکثر تلاش خود را برای اتحاد مسالمت آمیز این کشور خواهد کرد و ‌جایی برای فعالیتهای جدایی طالبان در این منطقه باقی نخواهد گذاشت.

سخنگوی دفتر امور ایالت تایوان در شورای دولتی چین گفت، در حال حاضر علت اصلی شرایط پیچیده و تنش ها در سراسر تنگه تایوان این است که مقامات حزب پیشرو ‌دمکراتیک در تایوان با تبانی نیروهای خارجی به اقدامات تحریک آمیز برای استقلال ادامه دادند و آمریکا هم درست ‌وغلط را در این زمینه تشخیص نمی دهد

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم اعلام کرد، از آمریکا می خواهیم ضمن درک شرایط، از بازی با آتش خودداری کرده ‌و بلافاصله تماس های رسمی با تایوان را متوقف کند.

آمریکا در ماههای اخیر اقدامات تحریک آمیزی در تنگه تایوان انجام داده و با فروش سلاح به تایوان و اعزام ناوهای نظامی خود به آبهای این منطقه باعث ایجاد تنش شده است. 

هفته گذشته نیز وزارت خارجه چین ضمن اشاره به اینکه نیروی دریایی آمریکا مشغول اقدامات تحریک‌آمیز در شرق آسیا است، اعلام کرد واشنگتن مسئول تنش‌ها بر سر تایوان است نه پکن.

چین، تایوان را بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین اصلی این کشور می‌داند. //114

بیشتر بخوانید:

 انتقاد چین از آمریکا به سبب مداخله در امور داخلی تایوان

کلیدواژه