مرداد 06, 1400 10:36 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]
  • ایران در رتبه ششم شمشیربازی المپیک توکیو/ عذرخواهی کمیته داوران از تیم ایران

توکیو- ایران پرس: تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر کشورمان با نتیجه ۴۵ بر ۲۴ برابر مصر شکست خورد و در رتبه ششم المپیک ۲۰۲۰ قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سابریست‌های کشورمان صبح امروز چهارشنبه به وقت تهران در اسلحه سابر، در دیدار تعیین پنجم تا هشتمی به مصاف آمریکا رفتند و پس از برد برابر امریکا برای کسب رتبه پنجمی المپیک به مصاف ملی پوشان مصر رفتند اما با شکست برابر این تیم در رتبه ششم المپیک ایستادند.

پیش از آن تيم ملی شمشيربازی اسلحه سابر نتيجه نخستين ديدار خود در بازی‌های المپيک را به ايتاليا واگذار كرد و شانس كسب مدال را از دست داد.

تيم ملی شمشيربازی اسلحه سابر ايران كه برای نخستين بار سهميه حضور در اين رقابت‌ها را كسب كرده بود، صبح امروز برای برگزاری اولين ديدار خود به مصاف ايتاليا رفت.

ملي پوشان شمشيربازی ايران در اين ديدار با نتيجه ٤٥ بر ٤٤ مقابل حريف مدعی خود شكست خوردند که با رقم خوردن اين نتيجه شمشيربازان كشورمان از صعود به مرحله نيمه نهايی و كسب مدال بازماندند.

مجتبی عابدين، علی پاكدامن و محمد رهبری تركيب تيم ملی شمشيربازی اسحله سابر را در ديدار برابر ايتاليا تشكيل دادند.

علی پاکدامن پس از شکست تیم شمشیربازی کشورمان برابر ایتالیا گفت: تجربه  تلخ از المپیک قبل داشتم. میدانستم داوران می‌چرخند. ای کاش شمشیر بازی مانند رشته‌های دیگر بود و  مردم  می‌توانستند دقیق تحلیل کنند.

وی افزود: نمی‌خواهم گردن داور بیندازم اما امتیازهای ۵۰- ۵۰ بودیم و به حریف دادند. مطمئنم  اگر آن امتیازها را به ما می‌داد پیروز می‌شدیم اما فاصله را بیشتر کرد.  بازی دوم  هم دو تا ضربه را به حریف داد. شرمنده مردم و پیمان فخری شدم.

عذرخواهی رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی شمشیربازی از ایران

رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی شمشیربازی به دلیل نحوه قضاوت داور دیدار تیم های ملی ایران و ایتالیا از مسئولان ورزش ایران عذرخواهی کرد.

تیم ملی شمشیربازی ایران در یک رقابت نزدیک بازی مرحله یک چهارم نهایی را با نتیجه ۴۵ بر ۴۴ به ایتالیا واگذار کرد.

این در حالی است که در طول بازی بارها داور امتیازهایی که ۵۰- ۵۰ بود را به نفع ایتالیا اعلام می کرد که ایرانی ها به این موضوع اعتراض کردند.

در پایان دیدار دو تیم ایران و ایتالیا، رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی با اعضای تیم ملی ایران صحبت و اعلام کرد که پیروزی در این دیدار برای ایران بوده است و بابت این موضوع عذرخواهی کرد.

کمیته ملی المپیک ایران هم اعلام کرد نسبت به عملکرد داور در رقابت دو تیم ایران و ایتالیا به کمیته بین المللی المپیک اعتراض خواهد کرد.

رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک ایران نیز گفت: داور مسابقه نگذاشت تیم ملی شمشیربازی ایران  به حقش برسد.

 

کلیدواژه