مرداد 07, 1400 08:07 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • برگزاری جشن عید غدیرخم در پاکستان

شیعیان پاکستان و ایرانیان مقیم در شهرهای مختلف این کشور عیدسعید غدیرخم به عنوان یوم الله الاکبر و اعلام ولایت و جانشینی حضرت امیرالمومنین علی(ع) از سوی حضرت محمد مصطفی (ص) پیامبر اسلام را جشن گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ایرانیان مقیم شهر اسلام‌آباد پایتخت پاکستان چهارشنبه شب با حضور «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، روسای نهادهای ایرانی، دبیران مجتمع آموزشی امام حسین(ع)، کارکنان سفارت و خانواده های آنان مراسم ویژه‌ای در مسجد مجتمع مسکونی سفارت ایران برگزار کردند.

دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در شهرهای مختلف پاکستان نیز شب چهارشنبه با حضور پرشور در مساجد متعلق به شیعیان و حسینیه ها، عید ولایت و امامت حضرت علی (ع) را با برپایی جشن های باشکوهی گرامی داشتند.

شیعیان پاکستان با آذین بندی مساجد و حسینیه ها، محافل جشن عید سعید غدیر خم را برپا کردند.

در آیین‌ها دوستداران خاندان نبوت با برپایی مجلس جشن و سرور، وعظ و سخنرانی و دعا و نیایش یکبار دیگر مراتب عشق، تعهد و اخلاص خود را نسبت به اسلام و قرآن، پیامبر عظیم الشان اسلام، حضرت علی امیر المومنین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نمایش می گذارند.

همچنین مراسم جشنی به مناسبت عید غدیر در خانه فرهنگ شهر راولپندی پاکستان با حضور بانوان فعال در عرصه‌های مختلف برگزار شد.

سخنرانان در این مراسم با تاکید بر ماندگار بودن  غدیر  در جهان اسلام اعلام کردند: همه مسلمانان باید بر موضوع غدیر که اطاعت از ولایت است عمل کنند.

شرکت کنندگان همچنین بر ضرورت نهادینه کردن  فرهنگ غدیر  در جامعه تاکید کردند.

امروز (پنجشنبه)، 18 ذی الحجه سال 1442 هجری قمری مصادف با 7 مرداد روز عید سعید غدیرخُم، از اعیاد بزرگ مسلمانان، است.

غدیر خُم، نام منطقه ای بین مکه و مدینه است که حضرت محمد (ص)، پیامبر گرامی اسلام در حجة الوداع، حضرت امام علی (ع)، امام اول شیعیان جهان را «ولی» پس از خود اعلام کردند.

117

بیشتر بخوانید:

«غدیر» نقشه راه مسلمانان

کلیدواژه