شهریور 30, 1400 13:25 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1400 14:25 Asia/Tehran]
  • انتصابات جدید در دولت موقت طالبان

سخنگوی طالبان اعلام کرد «حاجی نورالدین عزیزی» از شخصیت‌های برجسته ولایت پنجشیر به‌عنوان سرپرست وزارت بازرگانی و تجارت و همچنین «قلندر عباد» به‌عنوان سرپرست جدید وزارت بهداشت منصوب شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ذبیح‌الله مجاهد» همچنین افزود: مشاغلی نیز برای زنان در دولت در نظر گرفته شده است.

سخنگوی طالبان همچنین گفت که «حاجی محمد بشیر» از اهالی ولایت بغلان به عنوان معاون اول وزارت تجارت و «حاجی محمد عظیم سلطان‌ زاده» به عنوان معاون دوم این وزارت تعیین شده‌اند.

از طرفی، «قلندر عباد» به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و «عبدالباری عمر» و «محمدحسن غیاثی» به عنوان معاونان او تعیین شده‌اند. همچنین «ملا محمد ابراهیم» به عنوان مسئول امنیتی وزارت امور داخلی و «نظر محمد مطمین» به عنوان سرپرست کمیته ملی المپیک تعیین شده اند.

در این میان، برای وزارت انرژی و برق، وزارت حوادث اضطراری، وزارت سرحدات، وزارت مهاجرت و برخی دیگر از ادارت، مسئولینی منصوب شده اند.

مجاهد در نشست خبری امروز گفت که در این انتصاب ها تا اندازه زیادی تخصص مدنظر گرفته شده است و در سایر تشکیلات حکومت طالبان نیز این معیار در نظر گرفته خواهد شد. به گفته وی، مراسم تحلیف اعضای کابینه نیز به خاطر جلوگیری از اتلاف وقت لغو شده است.

به گفته سخنگوی طالبان، مشاغلی هم برای زنان در دولت در نظر گرفته شده است. وی همچنین گفت بسیاری از کشورهای منطقه با ما در تماس هستند و مشورت‌های آن‌ها خیر خواهانه است اما در سطحی نیست که بتوانند در امور داخلی افغانستان مداخله کنند.

رئیس و اعضای کابینه موقف حکومت طالبان دو هفته پیش از سوی این گروه معرفی شدند حال آنکه منتقدان می گفتند که این کابینه برخلاف وعده‌های طالبان فراگیر نیست.

 

کلیدواژه