آذر 03, 1400 08:49 Asia/Tehran [Updated: آذر 13, 1400 13:40 Asia/Tehran]

کابل - ایران پرس: استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در افغانستان گفت، بحران اقتصادی در این کشور جدی بوده و همکاری جامعه‌ جهانی با افغانستان ضروری است. 

«شجاع محسنی» استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در افغانستان در گفت و گو با خبرگزاری ایران پرس درباره وضعیت اقتصادی این کشور اعلام کرد، حجم اقتصادی افغانستان نسبت به 10 سال پیش، 50 درصد کاهش یافته است و پیش‌ بینی‌ ها هم از تداوم کوچک شدن اقتصاد این کشور حکایت دارد. 

این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در افغانستان تاکید کرد، اعتبار به بانک‌ های این کشور از بین رفته است و با تحریم‌ های آمریکا، انتقال پول از افغانستان اصلا میسر نیست. 

«شجاع محسنی» افزود، با توجه به اقتصاد وابسته افغانستان به خارج در دولت قبلی و خودکفا نبودن بخش کشاورزی این کشور، اگر کمک‌ های خارجی انجام نشود، فروپاشی اقتصادی افغانستان و فاجعه انسانی در این کشور قابل پیش‌ بینی است.

این استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در افغانستان گفت، مردم در دولت قبلی این کشور در زمینه معاش وابسته به دولت و سازمان‌های بین‌ المللی بودند و پول هم از خارج به بازار افغانستان تزریق می‌ شد که این کمک‌ ها در دوره جدید متوقف شده است. 

«شجاع محسنی» تاکید کرد، اگر در شرایط فعلی، جامعه جهانی به افغانستان کمک نکند، آینده تاریکی برای اقتصاد این کشور قابل تصور است.

115

کلیدواژه